Neměla by Venus Williamsová skončit?

12. 12. 2020

Venus Wiliamsová (40) má na kurtech za sebou už 26 sezon. Se svou sestrou patří k nejstarším na okruhu WTA. Serena je o jeden rok mladší, ale na rozdíl od Venus se stabilně drží mezi nejlepšími tenistkami světa už 23 let. Jak to vypadá s bývalou světovou jedničkou ve čtyřhře a dvouhře? Má Venus Williamsová na to, aby se vrátila mezi tenisovou elitu světa?

Venus Williamsová a pokles v žebříčku

Letos ukončila sezonu jako 78. hráčka světa. Je to její nejhorší konečné umístění za posledních deset let. Druhá nejstarší tenistka okruhu přestává na turnajích být onou obávanou soupeřkou, v posledních čtyřech letech nezískala jediný titul. A v uplynulé sezoně vyhrála Venus jen jediný zápas. Dalších osm proher znamenal útlum ve stoupání žebříčkem. Američanka má i velké štěstí, že byl žebříček zmražen, a že se body z turnajů neodčítaly, protože jinak by se jen těžko nacházela v první stovce. O to více se bude muset snažit ihned zkraje sezony.

Sázky

Jen málokdy je Venus Williamsová posuzovaná za favoritku zápasu. To vše dokazují kurzy sázek, podle kterých byla Venus za poslední tři sezony jen 37krát za favoritku, z celkového počtu 76 zápasů. A příští rok na tom pravděpodobně nebude o moc lépe. Kvůli svému postavení v žebříčku se bude často nacházet na úrovni kvalifikací. Proto by bylo nejlepší, kdyby hned ze začátku sezony vyšperkovala nějaký turnaj a získala by tak více bodů do světového žebříčku.

Olympiáda?

Venus se nachází v národním žebříčku až na 14. místě, a že ji uvidíme na přeložených olympijských hrách je tedy velmi nepravděpodobné. Přestože si mnoho tenisových fanoušků myslelo, že právě tato olympiáda mohla být oním vrcholem kariéry jedné z nejlepších tenistek světa, byli na omylu. Američanka v červnu řekla, že rozhodně nehodlá po olympijských hrách končit. Že ji ještě několik let na okruhu čeká. Tenis je prý její celoživotní láskou, a dokud ji bude bavit, tak končit nehodlá.

Cíle

Mnoho svých met už překonala. Především je nutné připomenout, že bývalá světová jednička dokázala vyhrát pětkrát Wimbledon. Přesto je ale ještě několik cílů, kterých by chtěla dosáhnout. Venus by ráda do konce své kariéry ještě zvedla nad hlavu zbývající dva nezískané grandslamové tituly. Těmi jsou French Open a Australian Open. Daleko od výhry těchto nejprestižnějších turnajů nebyla. Vždy jí to překazila její mladší sestra, která Venus dokázala porazit. Celkem si proti sobě zahrály 31 zápasů. Venus z nich vyhrála 12 a patří k těm největším soupeřkám své sestry.

A jak to vidíme my?

Přes všechnu úctu k Venus, je jí už 40 let a nedokáže v dlouhých zápasech konkurovat ostatním hráčkám. Těžko může někdo věřit, že její fyzička půjde ještě nahoru. Bývalá světová jednička a sedminásobná grandslamová vítězka ve dvouhře se blíží ke konci kariéry. Kdy to bude? Věříme, že pokud chce skončit mezi těmi nejlepšími, tak nás čeká už jen několik málo sezon, ve kterých budeme tuto Američanku na turnajích vídat. Rozhodně tímto nechceme snižovat úroveň jedné z nejlepších hráček světa. Přece jen dosáhla velkých výsledků, ať už je to vítezství na grandslamech, Turnaji mistryň a na olympiádě, ale chvíle odchodu z tenisového světa se nedá dlouho prodlužovat. Neradi bychom viděli Venus okolo druhé stovky žebříčku.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full