Tetování u tenistek? Už dávno není tabu!

Zdroj fotky: Getty Images

Časy, kdy bylo tetování v bílém sportu tabu, jsou už dávno pryč. Pořád se sice najde hrstka fanoušků, kteří zastávají názor, že tetování k tenisu nepatří, ale doba jde zkrátka dopředu. V posledních letech je tak tetování u tenistek čím dál oblíbenější.

Rebelka Martincová

Tereza Martincová na sebe letos upozorňuje nejen skvělými výkony, ale i nepřehlédnutelným tetováním. Rodačka z Prahy může označit letošní sezónu za tu vůbec nejlepší. V lednu začínala Martincová jako 120. na světě, ale díky průlomové sezoně jí nyní patří 52. místo. Radost jí, kromě jejích úspěchů, dělá právě i tetování, pro které má Martincová slabost. „První tetování jsem si nechala udělat k mým sedmnáctým narozeninám a pak se to rozjelo“ uvedla Tereza v jednom z rozhovorů. Její nejnovější tetování vyobrazuje Prahu a u fanoušku sklidilo úspěch.

Slovinská hvězda

Hráček, které by měly rukáv“, jinými slovy potetovanou celou ruku, je na okruhu opravdu poskrovnu. Jednou z nich je třicetiletá Polona Hercog. Držitelka třech singlových a dvou deblových titulů WTA lásku k tetování nijak neskrývá. Na jejím těle naleznete vytetované růže, hodiny, lebku nebo nápisy Famiglia“ (v překladu: rodina) a Wild“ (v překladu: divoká).

Bláznivá Bethanie

Bethanie Mattek-Sands vám díky dlouholeté veleúspěšné spolupráci s Lucií Šafářovou snad ani nemusím představovat. Tahle Američanka, výborná deblistka, byla na okruhu vždy trochu výstřední. Ať už to způsobily její barevné outfity nebo například účes na ježka“. Jen málokdo by ji přehlédl. Tahle sympatická hráčka si nechala na svou pravou paži vyobrazit několik barevných květin, které zkrátka ladí k její osobnosti.

Dvojčata Plíškovy

Šance, že se na světové tenisové úrovni potkají dvojčata je téměř nulová. Ale těmto dvěma se to přeci jen povedlo. Plíškovy mají své sesterství stvrzeno i tetováním, které si nechaly udělat ještě v pubertálním věku. „Tetování jsme se sestrou chtěly už od desíti, v patnácti jsme tak učinily a doma lítaly talíře“ uvedla jednou Karolína. Úspěšnější z dvojčat Ace Queen“ Karolína poté ještě pár kérek přidala.

Tygr představující bojovnost

Obě se nyní nachází v TOP 10 a obě mají podobné, nepřehlédnutelné tetování. Aryna Sabaleka, dvojnásobná grandslamová šampionka, si nechala tygra udělat v osmnácti letech a doma slíbila, že je to tetování první a poslední. Běloruska prozradila, že tygr znázorňuje její bojovnost na kurtu. Elina Svitolina naopak u jednoho tetování nezůstala. Kromě tygra na levém stehni, který představuje totéž, co u Aryny, má Svitolina tetování ještě dvě další. Na zápěstí nápis „Carpe diem“ (v překladu: užívej dne) a na druhém symbol „OM“.

Na kurtu neviditelné

Spousta hráček má tetování na místech, které jsou většinu času skryté. Na kurtu je tak nemožné si jich všimnout. Nejedno takové tetování má například česká hráčka Markéta Vondroušová. Známé je její tetování nad loktem s nápisem „No rain, no flowers“ (v překladu: Žádný déšť, žádné květiny) nebo nápis „Balance“ na hřbetu ruky. Že je tetování u Markéty více odhalila až fotka v plavkách.

Švýcarka Jil Teichmann je nositelkou dvou tetování. První z nich, korunku, má schovanou na hrudníku pod ňadry. Druhé, vyobrazující znak nekonečna a srdíčko, má na zápěstí.

Minimalistické talismany

Pak je zde nespočet hráček, u kterých byste dost možná tetování i přehlédli. Ve většině případů se jedná o malé srdíčko, hvězdičku nebo něco podobného. V jednoduchosti je konec konců krása. Na toto přísloví vsadily například Belinda Bencic, která má ozdobené zápěstí nebo Bianca Andreescu, mající taková mini tetování dvě – srdíčko na rameni a motýlka u lokte.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Belinda Bencic (@belindabencic)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený ? Bianca Vanessa ? (@biancaandreescu_)

Tak co, která hráčka má podle Vás nejhezčí tetování?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full