Karolína Plíšková se představí na turnaji v San José

Zdroj fotky: Getty Images

Příprava na betonovou část sezóny začíná. Jedním z prvních podniků na betonových dvorcích je v San José. Představí se zde řada hvězdných jmen, které doplní i jedno české. Kromě Marie Sakkari, Pauly Badosy, Aryny Sabalenky doplní startovní listinu i wimbledonská vítězka Elena Rybakina nebo Karolína Plíšková.

Přípravný betonový turnaj

Dnešním dnem oficiálně odstartoval turnaj kategorie WTA 500 v americkém San José. Mubadala Silicon Valley Classic, jak zní oficiální název, probíhá od 1. do 7. srpna. Turnaj má mnohaletou tradici a odpovídá tomu i startovní pole hráček, které je opravdu bohaté. Jednak je to jeden z těch větších přípravných betonových turnajů, jednak i finanční odměna je rozhodně lákavá. Jedná se o turnaj s dotací přes 750 tisíc amerických dolarů a vítězka turnaje si kromě 470 bodů přijde i na slušnou částku, která činí víc než 116 tisíc dolarů, což je v přepočtu téměř 3 miliony korun (před zdaněním).

Kdo plní roli nasazených hráček?

Roli nasazené jedničky bude plnit aktuální světová trojka Řekyně Maria Sakkari, která zde v minulosti již hrála. V roce 2018 si zahrála dokonce finále, o rok později ještě semifinále. Druhou nasazenou je aktuálně čtvrtá hráčka světa Paula Badosa ze Španělska, která zde hraje poprvé. Podobně jako Sakkari, tak i Badosa umí hrát na betonech, tudíž bude také jednou z adeptek na titul.

Nasazená trojka je Tunisanka Ons Jabeur, která od svého velkolepého úspěchu ve Wimbledonu, kam došla až do finále, nehrála. Je tedy otázkou, v jaké formě se vrátí na kurt. V San José se představí poprvé. První čtyřku nasazených uzavírá Aryna Sabalenka z Běloruska, která se vrací na kurty po více jak měsíci a půl, jelikož její poslední zápas byl na trávě v Berlíně. Sabalenka v San José hrála již dvakrát. V roce 2019 si zde zahrála dokonce finále. První čtyři nasazené hráčky mají v prvním kole volný los.

Rybakina mezi nenasazenými?

Druhou čtveřici nasazených hráček, tentokrát již bez volného losu, jsou Cori Gauff, Darya Kasatkina, Karolína Plíšková a Veronika Kudermetova. Mezi nasazenými původně figurovala i Garbine Muguruza, ale ta z turnaje odstoupila a nahradila jí tak Ruska Kudermetova. Turnaje se nezúčastní ani loňská vítězka Danielle Collins. Z výše zmíněných si na tomto turnaji už zahrála Darya Kasatkina, která zde hrála v loňském roce finále. Podobnou zkušenost má i Karolína Plíšková, ale její finále z roku 2015 je podstatně vousatější.

Mimo osmičku nasazených se zde představí taková jména jako Naomi Osaka, Bianca Andreescu, Madison Keys, která v roce 2017 tento turnaj vyhrála či čerstvá vítězka Wimbledonu Elena Rybakina.

Kdo obdržel divokou kartu?

Divokou kartu obdržely Ashlyn Krueger a Katie Boulter. Druhá zmíněná se v prvním kole utká s Karolínou Plíškovou, jakožto jedinou českou zástupkyní na tomto turnaji. Kromě dvouhry se Plíšková také představí ve čtyřhře po boku Jil Teichmann ze Švýcarska.

Plíšková ve čtvrtfinále?

Turnaj v San José má opravdu našlapanou soupisku. Je mezi nimi řada hráček, které si zahrály finále nebo turnaj dokonce vyhrály. První čtvrtfinálovou dvojicí bude pravděpodobně Maria Sakkari a Karolína Plíšková. Důvodem je především lehčí los pro Plíškovou, která sice bude hrát proti neoblíbené Boulter, ale bylo by na čase vyrovnat účty. Druhou dvojici bude patrně Madison Keys a Veronika Kudermetova. Sice Ons Jabeur plní roli nasazené trojky, ale Keys tento turnaj v minulosti již vyhrála a je na domácí půdě.

Třetí čtvrtfinálovou dvojicí bude Aryna Sabalenka a patrně Elena Rybakina, i když je otázkou, zda se vítězce Wimbledonu podařilo již dostat zpět do zápasového tempa. Poslední dvojici pro čtvrtfinále bude nejspíš Cori Gauff a Paula Badosa.

Tip na vítězku?

Adeptek na vítězství bychom mohli označit hned několik, ale s ohledem k losu a aktuální formě se jeví na post vítězky Paula Badosa nebo Maria Sakkari.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full