Kdo v Miláně postoupí do finále?

Zdroj fotky: Getty Images

Dnes jsou v Miláně na programu semifinálová klání Next Gen ATP Finals. Máme se opravdu na co těšit, jelikož mladíci předvádí skvělé výkony. Překvapil především Sebastian Baez, který se o postup do finále utká s jednoznačným favoritem na výhru titulu Carlosem Alcarazem. V druhém semifinále se proti sobě utkají krajané Sebastian Korda a Brandon Nakashima. Kdo z nich má největší šance probojovat se do finále?

V prvním zápase favoritem česko-americký hráč

První semifinále nabídne zajímavou bitvu dvou Američanů. Sebastian Korda, který má kořeny v České republice, vyzve svého kamaráda Brandona Nakashimu.

Sebastian Korda se nachází na 39. místě světového žebříčku a turnajem zatím prochází jako nůž po másle. V prvním zápase skupiny s Hugo Gastonem musel sice otáčet ze stavu 0:2 na sety, vše ale zvládl a ve zbylých dvou kláních už neztratil ani set. První místo ve skupině tak pro Kordu bylo jasnou záležitostí.

Brandon Nakashima byl, stejně jako Korda, aspirantem na jedno ze dvou postupových míst. A to potvrdil. Americký talent hraje na svém servisu solidně a na returnu to není o moc horší. Na turnaji prohrál zatím jediný zápas, a to s jasným adeptem na zisk titulu Carlosem Alcarazem ze Španělska. Se svými dalšími protivníky ze skupiny si poradil shodně 3:1 na sety. Jak Cerundolo, tak ani Rune mu nedělali příliš velké problémy. „Pocity po konci skupiny jsou skvělé. V semifinále budu chtít předvést ten nejlepší výkon," prohlásil po postupu Nakashima.

Zápas bude otevřený, ale favoritem v souboji bude Sebastian Korda, který v turnaji neztratil ani set. Bude záležet jen na něm – pokud předvede výkony, jako doposud, měl by se účastnit zítřejšího finále.

Alcarazova účast ve finále jistá

Druhé semifinále by mělo být jednoznačné. Carlos Alcaraz se utká s velkým překvapením turnaje Sebastianem Baezem z Argentiny.

Carlos Alcaraz hraje famózně. Je až neskutečné, jak lehce vypadá tenis v jeho podání. Jeho hra je variabilní, kromě opravdu velkých ran dokáže hru také zpomalit chopem či zkrácením hry. Je právem označován za nástupce Rafaela Nadala, a co víc, klidně ho může předčít. Jeho hra není totiž orientovaná pouze na antuku, narozdíl od jeho vzoru, ale dokáže hrát také na tvrdém povrchu, venku i v hale. „Jsem velice šťastný z postupu do semifinále. Jsem rád, že mohu hrát tento druh turnaje. Cítím se zde velice pohodlně a hraju tu dobře,“ hodnotil své dosavadní působení na turnaji Alcaraz.

Sebastian Baez byl před turnajem jednoznačným outsiderem skupiny B. Během něj ale ukázal, že nebude hráčem zaměřeným pouze na antuku, na které se nejčastěji představoval. I v milánské hale na hardu totiž dokázal skvěle zahrát. Vzhledem k jeho malé výšce velice kvalitně podává, což asi nikdo nečekal. Soupeře pořádně tlačí, nečeká na jejich chyby, jak tomu bývá na antuce, a sám si tak uhrává body. „Páni, před semifinále se cítím opravdu dobře. Není to ale pouze o mně, je to i o mém týmu. Celý týden tvrdě pracujeme a výsledek se dostavil,“ pochvaloval si Baez.

Zápas bude mít jasného favorita, a bude jím Carlos Alcaraz. Opravdu mě nenapadá, co by se muselo stát, aby dokázal Baez překvapit. Španělova hra je totiž bezkonkurenční.

Jak se vám líbí formát Next Gen ATP Finals? Napište nám svůj názor do komentářů, budeme za to velice rádi. Určitě si také poslechněte náš podcast k Turnaji mistryň.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full