Preview: Alexander Zverev vs. Stefanos Tsitsipas

První semifinálový duel letošního Roland Garros nám nabídne souboj nastupující generace. Utkají se v něm Alexandr Zverev, který až na první duel prochází soutěží bez ztráty setu a Stefanos Tsitsipas, mladý Řek, který je považován za jednoho z největších adeptů na titul.

Menší zaváhání v prvním kole, jinak zatím famózní Zverev

Alexandr Zverev hraje zatím opravdu skvělý turnaj. V prvním kole, proti krajanovi Oscaru Ottemu, to vypadalo na rychlé rozloučení s turnajem. Nicméně Sascha se po dvou prohraných setech probral a svým precizním výkonem zápas otočil. To mu pomohlo i s vyhlídkou do následujících kol turnaje.

V dalších kolech soupeřům nedovolil ani jeden set a dá se říci, že si hladce dokráčel až pro postup do semifinále. Právě v souboji o semifinále se potkal s překvapením turnaje Alejandrem Davidovichem Fokinou a čekalo se o hodně vyrovnanější utkání, jelikož Fokina předváděl opravdu skvělé výkony. Nakonec zápas skončil jasně ve prospěch Zvereva, když dovolil svému protivníkovi pouze šest gamů. Obecně se dá tvrdit, že Zverev předvádí tento rok na antuce skvělý tenis a velice se mu na ní daří a letošní Roland Garros není výjimkou.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Devět výher v řadě, to je šňůra Stefanose Tsitsipase

Stefanos Tsitsipas je na antuce jako doma, cítí se ní opravdu skvěle a na jeho hře to je znát. Přesně ví, kdy zrychlit hru, kdy naopak zpomalit a je opravdu dobrý ve střídání tempa hry. Turnajem zatím prochází hladce, na svém kontě má pouze jeden prohraný set a to ve třetím kole proti Johnu Isnerovi.

Ovšem největší zkouškou byl pro něj zatím čtvrtfinálový zápas s Daniilem Medvedevem z Ruska, o kterém je všeobecně známo, že antuku nemá příliš v lásce. Navíc to pro oba hráče byl velmi pikantní zápas, jelikož Tsitsipas a Medvedev se sice uznávají jako hráči, ale také se na hřišti často hádali a určitě se nedá tvrdit, že by bylo mezi nimi nějaké přátelství, jako to na okruhu často bývá. Zápas Stefanos nakonec zvládl ve třech setech a mohl se tak radovat z postupu do semifinále. Tsitsipas prožívá zatím opravdu skvostní sezónu plnou finálových duelů a určitě v tom bude chtít pokračovat i v zítřejším utkání.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Již sedmé klání těchto dvou mladíků

Na to, že jsou oba hráči považovány za mladou nastupující generaci, tak se spolu utkali již sedmkrát a z toho pětkrát zvítězil mladší z nich, a to Stefanos Tsistispas. Z těchto zápasů bylo pouze jedno hrané na nejpomalejším povrchu, kterým antuka bezpochyby je. V utkání hraném na Masters v Madridu zvítězil dva roky zpět Tsitsipas.

Stefanos je i zítra výrazným favoritem (kurz Fortuny; 1.44), jsou tedy kladena velká očekávání, zda roli favorita zvládne. Již ve 22 letech má za sebou velké zápasy, probojuje se tedy Stefanos do grandslamového finále? Zápas začíná ve 14:50 a sledovat jej můžete na stanici ČT sport.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full