Preview: ATP Cup semifinále

Po úvodních skupinových zápasech týmového ATP Cupu přichází na řadu semifinále. Který tým udělá další krok při cestě za triumfem a pro koho naopak bude semifinálová účast maximem?

První semifinále: Německo vs. Rusko

Německo, tým vedený Mischou Zverevem, se v turnaji postaral o prozatímní největší překvapení. Na úvod Němci po skvělých výkonech Jana-Lennarda Struffa a Alexandra Zvereva přehráli tým Kanady v čele s tandemem Shapovalov-Raonic. Ovšem největší výzva na ně teprve čekala – obhájci triumfu ze Srbska pod vedením fenomenálního Novaka Djokovice. Zápas musela rozhodnout až závěrečná čtyřhra, v níž dvojice Zverev-Struff zvítězila 10:7 v závěrečném supertiebreku a v semifinále tak vyzve výběr Ruska.

Marat Safin, kapitán Ruského týmu, sazí v turnaji na hvězdnou dvojici Medvedev-Rublev a prozatím musí být s jejich výsledky nadmíru spokojený. Oba členové Top 10 ještě v turnaji neztratili ani set a jednoznačně přehráli výběry Argentiny a Japonska. Momentálně se jedná o největší favority turnaje. Potvrdí svou roli i v semifinále s Německem? Rozhodně si to nenechte ujít!

Zdroj: Twitter ATP Cup

Druhé semifinále: Španělsko vs. Itálie

Tým z Pyrenejského poloostrova se musí v turnaji obejít bez své největší hvězdy Rafaela Nadala, kterého do turnaje prozatím nepustily problémy se zády a je také otázkou, zda se stihne plně připravit na Australian Open, které začíná již 8. února. I přes tuto velkou ztrátu dokázal výběr Španělska postoupit ze skupiny, kdy nejprve jednoznačně přehrál domácí Austrálii v poměru 3:0 a vzhledem k dalšímu vývoji ve skupině stačilo loňským finalistům získat pouze 1 bod v zápase proti Řecku, což zajistil Pablo Carreno-Busta.

Tým Španělska vyzve v semifinále Itálie, která v turnaji prozatím nezaváhala. Výbornými výkony pomohla k postupu týmová jednička Matteo Berrettini, který v souboji s Rakouskem přehrál Dominica Thiema a přispěl k vítězství 2:1. Berrettini nezaváhal ani proti Francii a za pomoci Fabia Fogniniho mohla Itálie slavit postup mezi čtyři nejlepší. Dokážou Italové porazit oslabené Španělsko, nebo se tým kapitána Vendrella semkne a postoupí opět po roce do finále?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full