Preview: Dominic Thiem vs. Nick Kyrgios

Již zítra se v australském Melbourne Parku odehraje pravděpodobně nejočekávanější utkání dosavadního průběhu Australian Open. Souboj nasazené trojky Dominica Thiema a Australana Nicka Kyrgiose by měl patřit k tomu nejlepšímu ze zítřejšího programu. Na co se tedy můžeme těšit v zápase Thiem vs. Kyrgios?

Postup turnajem

Rakušan prozatím turnajem postupuje suverénně a v předchozích dvou duelech neztratil ani jeden set. Větší problémy musel loňský finalista řešit v prvním kole s Kazachem Mikhailem Kukushkinem, kdy o vítězi první sady rozhodovala zkrácená hra. Od té doby ovšem na kurtu dominoval a pohodu si přenesl i do dalšího utkání, ve kterém zcela jasně přehrál Dominika Köpfera 6:4, 6:0, 6:2.

Domácí bouřlivák v prvním kole v poklidném tempu přehrál Portugalce Ferreira Silvu třikrát 6:4. V zápase se mohl opřít především o své podání, soupeři nasázel hned 14 es. Ve druhém kole čekal na Kyrgiose Ugo Humbert z Francie a jejich vzájemný duel se stal ozdobou prozatímního průběhu turnaje. Francouz vedl 2:1 na sety a podával na vítězství, ovšem Kyrgios dokázal odvrátit hned 2 matchbally a utkání dotáhl do pátého setu, kde svůj fenomenální obrat dokonal.

Favorit vs. domácí naděje

Duel Dominica Thiema s Nickem Kyrgiosem slibuje opravdu zajímavou podívanou. V roli favorita do ní vstupuje světová trojka a vítěz loňského US Open. Ovšem domácí Australan se rozhodně ještě nebude chtít s turnajem rozloučit a společně s neutuchající podporou hlediště se pokusí favorita více než potrápit. Zajímavostí je, že se jedná teprve o druhý vzájemný zápas těchto tenistů. Jejich první souboj se odehrál již v roce 2015 a naneštěstí z něj musel Kyrgios kvůli zranění odstoupit. Doufejme tedy, že se historie nebude opakovat a dočkáme se vyrovnaného utkání s množstvím skvělých výměn. Rozhodně si tento zápas nenechte ujít!

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

  1. Australian sporting legend Rod Laver believes Nick Kyrgios has a chance to make the Australian Open final if he can get past Dominic Thiem and his on-court lapses.

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full