Preview: Stefanos Tsitsipas vs. Rafael Nadal

Již zítra se v aréně Roda Lavera uskuteční jedno z nejočekávanějších čtvrtfinále letošního Australian Open. Potvrdí Rafael Nadal pozici favorita, či ho talentovaný Stefanos Tsitsipas dokáže zaskočit?

Postup turnajem

Před startem prvního grandslamu se ve vzduchu vznášela otázka, jak na tom bude Španěl zdravotně. Kvůli bolestem zad nemohl pomoci svému týmu na ATP Cupu a při svých vyjádřeních potvrzoval, že se stále necítí na 100 % fit. Někdo tedy mohl očekávat problémy či snad odstoupení již v úvodních kolech turnaje. Ovšem Rafa Nadal prozatím prochází turnajem suverénně - neztratil jediný set. Nutno dodat, že k dobru hrál této tenisové legendě také los. Hráči jako Djere, Mmoh či Brit Norrie nepředstavovali pro Nadala opravdový test. V osmifinále si poradil s nevyzpytatelným Fabiem Fogninim, avšak opravdová zkouška čeká na Španěla teprve zítra.

Mladý Řek, který se stal již stabilním členem Top 10, v prvním kole naprosto dominoval a přehrál stárnoucího Simona 3:0 na sety. Očekávalo se, že v podobném duchu by měl pokračovat i v dalších zápasech, ovšem již ve druhém kole musel čelit nečekaným komplikacím. V souboji s domácím Kokkinakisem ztratil dvě sady v tiebreaku a musel tak bojovat téměř 5 hodin o postup do třetího kola turnaje. Zde bez problému přehrál Švéda Ymera 3:0 na sety. V osmifinále se měl utkat s přemožitelem Tomáše Macháče Italem Matteo Berrettinim, ovšem ten musel naneštěstí pro zranění souboj vzdát.

Postoupí favorit?

Za normálních okolností by byl favorizován Nadal, avšak vzhledem k jeho zdravotním problémům je otázkou, zda bude skutečně na toto čtvrtfinále připraven. Naproti tomu Tsitsipas mohl pošetřit síly díky postupu bez boje a rozhodně si bude chtít zahrát své první semifinále na Australian Open. Avšak tato skutečnost nemusí být takovou výhodou, jak se na první pohled zdá. Tsitsipas se totiž v obdobné pozici ocitl také loni na turnaji a po delším volnu nečekaně prohrál již ve třetím kole turnaje. Připíše si rodák z Mallorky své 7. vítězství ve vzájemných duelech či snad dokáže talentovaný Řek podruhé v kariéře, a poprvé na grandslamu, porazit Rafaela Nadala? Odpověď se dozvíme již zítra v dopoledních hodinách a rozhodně si tento zápas nenechte ujít. Bude se na co dívat!

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full