Bude Rinderknech pokračovat ve skvělých výkonech?

Na velice zajímavý souboj se můžeme těšit v rámci ostravského challengeru. Ve čtvrtfinále se utká Arthur Rinderknech (129.) a Lukáš Klein (269.)

Arthur Rinderknech je 25letý hráč z Francie, který dle mého názoru hraje svůj nejlepší tenis na tvrdém povrchu v hale. Jak nám ale ukazuje zde na turnaji, dokáže velice dobře zahrát i na antuce. Tento rok získal už jeden challengerový titul, konkrétně koncem ledna na tvrdém povrchu v hale v Istanbulu. Antukovou sezonu začal na challengeru v Bělehradu, kde vypadl v prvním kole s antukářem Robertem Carballesem Baenou (93.). Poté se taktéž v Bělehradu zúčastnil turnaje ATP 250, kam se probojoval  z kvalifikace a vypadl ve druhém kole po velké bitvě s domácím Miomirem Kecmanovičem (47.). V Ostravě hraje zatím opravdu skvěle. Ze dvou zápasu ztratil své podání pouze třikrát a navíc tyto zápasy dokázal uhrát bez ztráty setu. Postupně vyřadil krajana Mathiase Bourgeho (192.) a Braydena Schnura (222.).

Lukáš Klein je 23letý hráč ze sousedního Slovenska a dalo by se říci, že nejlépe hraje na antuce, i když se mi velmi líbí i v hale, kde využívá svého skvělého podání. Antukovou část sezony začal o poznání dříve než jeho soupeř, a to koncem února, kdy začínal objíždět jihoamerické turnaje. Z jeho letošních výsledků bych vypíchl semifinále na antuce v Zadaru, ve kterém prohrál až ve třech sadách s Nikolou Milojevičem (135.). V Ostravě se mu daří a hraje velice dobrý a trpělivý tenis. Musel projít náročnou kvalifikací, která se mu ale velice vydařila a v osmifinále porazil Lukáše Rosola (185.).

V zítřejším zápase předpokládám velice vyrovnaný souboj, kdy by oba hráči měli být velice silní na svém podání. Dříve měl Rinderknech malý problém v mezihře, kdy se příliš moc vyhazoval a neměl vůbec dobrý pohyb, to ovšem vylepšil a určitě se bude chtít probojovat do první světové stovky. Nemá k tomu vůbec daleko. Budu proto v tomto utkání více věřit Arthurovi a doufám, že potvrdí kvalitní formu z posledních klání.

TIP: Vítěz zápasu – Arthur Rinderknech (1,68; Fortuna)

Přeji hodně štěstí a budu se těšit u další analýzy!

Minulá analýza byla na zápas Quido Pella vs. John Millman, tip se velice slibně vyvíjel, ale nakonec bohužel přišla skreč ze strany Quida.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full