Rinderknech vs. Klein

ATP Challenger Ostrava – čtvrtfinále

30. 4. 2021

Bude Rinderknech pokračovat ve skvělých výkonech?

Na velice zajímavý souboj se můžeme těšit v rámci ostravského challengeru. Ve čtvrtfinále se utká Arthur Rinderknech (129.) a Lukáš Klein (269.)

Arthur Rinderknech je 25letý hráč z Francie, který dle mého názoru hraje svůj nejlepší tenis na tvrdém povrchu v hale. Jak nám ale ukazuje zde na turnaji, dokáže velice dobře zahrát i na antuce. Tento rok získal už jeden challengerový titul, konkrétně koncem ledna na tvrdém povrchu v hale v Istanbulu. Antukovou sezonu začal na challengeru v Bělehradu, kde vypadl v prvním kole s antukářem Robertem Carballesem Baenou (93.). Poté se taktéž v Bělehradu zúčastnil turnaje ATP 250, kam se probojoval  z kvalifikace a vypadl ve druhém kole po velké bitvě s domácím Miomirem Kecmanovičem (47.). V Ostravě hraje zatím opravdu skvěle. Ze dvou zápasu ztratil své podání pouze třikrát a navíc tyto zápasy dokázal uhrát bez ztráty setu. Postupně vyřadil krajana Mathiase Bourgeho (192.) a Braydena Schnura (222.).

Lukáš Klein je 23letý hráč ze sousedního Slovenska a dalo by se říci, že nejlépe hraje na antuce, i když se mi velmi líbí i v hale, kde využívá svého skvělého podání. Antukovou část sezony začal o poznání dříve než jeho soupeř, a to koncem února, kdy začínal objíždět jihoamerické turnaje. Z jeho letošních výsledků bych vypíchl semifinále na antuce v Zadaru, ve kterém prohrál až ve třech sadách s Nikolou Milojevičem (135.). V Ostravě se mu daří a hraje velice dobrý a trpělivý tenis. Musel projít náročnou kvalifikací, která se mu ale velice vydařila a v osmifinále porazil Lukáše Rosola (185.).

V zítřejším zápase předpokládám velice vyrovnaný souboj, kdy by oba hráči měli být velice silní na svém podání. Dříve měl Rinderknech malý problém v mezihře, kdy se příliš moc vyhazoval a neměl vůbec dobrý pohyb, to ovšem vylepšil a určitě se bude chtít probojovat do první světové stovky. Nemá k tomu vůbec daleko. Budu proto v tomto utkání více věřit Arthurovi a doufám, že potvrdí kvalitní formu z posledních klání.

TIP: Vítěz zápasu – Arthur Rinderknech (1,68; Fortuna)

Přeji hodně štěstí a budu se těšit u další analýzy!

Minulá analýza byla na zápas Quido Pella vs. John Millman, tip se velice slibně vyvíjel, ale nakonec bohužel přišla skreč ze strany Quida.

Líbil se vám tento článek?
Zvažte prosím podpoření jeho autora.
Podpořit autora David Valenta
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přihlašte se k odběru novinek: 

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních udajů.

  PARTNEŘI
  Slinger
  © 2021 TIEBREAK TENNIS
  tik tok
  Copyright © 2021 TIEBREAK
  Google translate
  usercalendar-fullmagnifiercross