Vondroušová na cestě za zlatým snem

Zdroj fotky: WTA

Olympijské hry a s nimi i tenisový turnaj se pomalu chýlí ke svému konci. Jedinou Češkou v tenisovém pavouku dvouhry už je pouze Markéta Vondroušová. Ta zatím turnajem proplouvá velice sebejistě a postoupila tak do semifinále. V boji o finále se zítra utká s Elinou Svitolinou. Tento semifinálový duel se uskuteční zítra dopoledne v 11 hodin českého času. Dokáže Markéta vyhrát a zajistí si tak některou z medailí?

Vzestup Vondroušové

Markéta Vondroušová se letošní sezónu spíše trápila a hledala svoji hru, nemohla se opřít o své klasické zbraně, měnila trenéry, ale teď vše nasvědčuje tomu, že se vrací do výborné formy. Na olympijských hrách zažívá „znovuzrození“. Celým turnajem proplouvá s neuvěřitelnou jistotou. V prvním kole se sice trápila s nyní už bývalou tenistkou Kiki Bertens, která v Tokiu odehrála svůj poslední turnaj kariéry. V dalších kolech už ale působila velice sebevědomě a vyřadila ve dvou setech Buzarnescu z Rumunska, poté domácí hvězdu a naději na zlato Naomi Osaku a v dnešním čtvrtfinálovém zápase Paulu Badosu, která zápas skrečovala.

Nové příjmení, nové úspěchy

Soupeřkou Markéty Vondroušové bude v semifinále Elina Svitolina. Ta své volno během brzkého vyřazení ve Wimbledonu a olympiádou využila ke sňatku s Gaelem Monfilsem. Po svatbě se Ukrajince začíná dařit. Stejně jako Vondroušová, ani Ukrajinka nezažívá povedenou část sezóny. Na grandslamech se jí v letošním roce vůbec nedaří, ale v Tokiu je opět na vzestupu, stejně jako česká hráčka. Po cestě do semifinále porazila ve třech setech Siegemund, Tomljanovic, Sakkari a ve čtvrtfinále ve dvou setech porazila přemožitelku Karolíny Plíškové Camilu Giorgi.

Obě mohou jenom překvapit

Favoritkou zápasu bude ukrajinská tenistka. V její prospěch mluví také vzájemná bilance, kterou Ukrajinka vede 3-1. Poslední vzájemný zápas, který se hrál na antuce, ale vyhrála Vondroušová, a to by jí mohlo přinést značné sebevědomí. Zápas určitě budou rozhodovat detaily a je důležité, aby si Markéta dokázala udržet podání a mohla se tak spolehnout na své další zbraně.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full