Linda Fruhvirtová: Nemám žádný přesný plán

Zdroj fotky: Getty Images

Linda Fruhvirtová je jedna z našich největších tenisových nadějí. Čerstvě šestnáctiletá hráčka má za sebou již několik významných úspěchů. Vyhrála americký Orange Bowl, který je považován za mistroství světa juniorek, a v roce 2019 získala trofej na Pardubické juniorce. Teď se Linda pomalu probojovává na okruh WTA, kde již dokázala porazit například bývalou světovou jedenáctku.

Ahoj Lindo, nejdříve ti chci pogratulovat k šestnáctým narozeninám. Jak sis užila oslavu v aktuální pandemické situaci?

Děkuji, měla jsem normální den. Strávila jsem ho se ségrou a s rodiči doma, kde jsme si dali dort.

Změnilo se pro tebe něco v pravidlech ITF nebo WTA?

Když mi bylo patnáct, tak jsem mohla za sezónu odehrát 10 profesionálních turnajů. V šestnácti mohu odehrát o pouhé dva ženské turnaje více.

Letos se ti už dvakrát podařilo vyhrát double (čtyřhru a dvouhru na stejném turnaji) na ITF turnajích. Dáváš čtyřhře stejný prostor jako dvouhře?

Dvouhra je pro mě momentálně samozřejmě důležitější, ale debl hraji také ráda. Takže, když je možnost, ráda si ho zahraji.

Není žádným tajemstvím, že tvá sestra Brenda je také tenisově úspěšná. Už jste spolu někdy hrály čtyřhru?

Se ségrou jsme hrály debla už několikrát. Vždycky vydrží klidná nálada. Hodně tomu napomáhá, že se známe nejlépe a víme, jak spolu komunikovat. Nedochází k žádným konfliktům. Navíc nám to spolu jde a máme super vztah, za který jsem moc ráda.

Je možné, že bychom vás dvě mohli vídat bok po boku na okruhu?

Určitě bychom spolu chtěly hrát i do budoucna na okruhu WTA. Vidět nás spolu budete moct i letos, protože si spolu nějakou čtyřhru určitě zahrajeme, ale ještě nevíme kde.

V krátkém čase jsi získala dvě divoké karty. Ta první ti umožnila účastnit se kvalifikace na turnaji v Miami. Víš, co ti divokou kartu zajistilo?

Jsem si jistá, že mi ke kartě pomohly výkony, které předvádím poslední půl rok.

V prvním kole Charlestonu sis zahrála proti Alize Cornetové. Radila ti nějak tvá sestra, která si proti ní zahrála na loňském netradičním turnaji UTS?

Pamatuji si, že jsem tehdy sledovala přenos celého jejich zápasu. Pár věcí mi Brenda před zápasem řekla, co si ještě pamatovala. Jelikož mi zápas vyšel, tak má asi ségra trenérsky talent (smích).

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Každopádně se ti podařilo porazit bývalou jedenáctou hráčku světového žebříčku. Následně jsi přidala ještě jednu výhru a prohrála jsi až s pozdější vítězkou turnaje. Jak tento výkon hodnotíš?

Tento týden hodnotím velmi pozitivně. Připsala jsem si první dvě výhry na okruhu WTA. Načerpala jsem další cenné zkušenosti mezi ženami a ty se teď pokusím přenést do dalších zápasů. Celkově mi to ukázalo, že mám úroveň na to vyhrávat takováhle utkání.

Jak moc tě potěšil pozitivní ohlas na tvé výkony od světových tenistů?

Je moc hezký pocit slyšet pochvalu například od takové legendy, jakou je Chris Evert. Cením si toho a je to motivující.

Je na tebe i nyní upřena větší pozornost?

Čím více budu vyhrávat a prosazovat se na WTA okruhu, tím více té pozornosti bude, ale s tím musím počítat. Pořád na sobě budu pracovat.

Popíšeš čtenářům nejpodstatnější rozdíly mezi turnaji WTA a ITF?

WTA turnaje mají trošku jinou organizaci. U turnajů ITF je znát, že se jich koná vetší množství, i když v době pandemie se objevuje mnoho hráček hrajících na obou úrovních.

V žebříčku jsi poskočila až na 360. místo. Jsou nějaké výrazné rozdíly, když je hráčka ve čtvrté stovce nebo v deváté stovce?

Tak samozřejmě je rozdíl v tom, že mám šanci se dostat na větší turnaje. Ale pořád to ještě není dostatečně vysoko na to, abych se dostala na většinu WTA turnajů alespoň do kvalifikace.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Kam nyní směřují tvé kroky? Na kterých turnajích tě budeme moct v blízké době vidět?

Právě s tímto umístěním v zebřičku často do poslední chvíle nevím, kam se dostanu, takže nemám žádný přesný plán. Budu opět mixovat ženské turnaje s těmi juniorskými, protože mam v ženách ještě velké věkové omezení.

Mnoho lidí by tě rádo vidělo na tenisových kurtech Prague Open. Je to reálné?

Bude záležet hlavně na organizátorech turnaje a také na turnajovém programu. Určitě by to byla skvělá příležitost.

Lindo, děkuji ti za rozhovor a přeji ti samé úspěšné zápasy v této nelehké sezóně. 

I já děkuji.

Pokud si chcete přečíst další rozhovor, například s Klárou Suchoň Koukalovou, tak klikněte zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full