Vít Kopřiva: První titul jsem si nemohl vysnít lépe

Zdroj fotky: ČTK

Český tenista Vít Kopřiva zažil neúspěšnou premiéru v kvalifikaci Roland Garros. Po prohře v prvním kole se přesunul do svého domácího klubu TK Agrofert Prostějov a zúčastnil se tradičního challengerového turnaje. Ten se mu podařilo opanovat. Vyhrál tak svůj první titul na této úrovni. S vítězem jsme si o zisku titulu popovídali v novém rozhovoru.

Dobrý den, Vítku, gratuluji k zisku titulu v Prostějově. Jaký to je pocit poprvé vyhrát challengerový turnaj?

Dobrý den, mockrát děkuju! Ten pocit je naprosto neskutečný. Vyhrát 1. titul a ještě k tomu na domácích kurtech. Nemohl bych si to ani vysnít lépe a jsem za to vážně velmi rád.

Ještě před tímto turnajem jste si poprvé zahrál v kvalifikaci Roland Garros. Jaký na vás zanechal tento grandslam dojem?

Kvalifikace Roland Garros byla pro mě dalším splněným snem. V juniorech jsem se do soutěže nedostal. O to větší jsem měl v posledních letech motivaci se na grandslam probojovat. Antuka je můj oblíbený povrch, proto jsem věřil v dobrý výsledek. Bohužel zápas mě nezastihl v nejlepší formě a dopadlo to, jak to dopadlo. Každopádně turnaj na mě zanechal jen ty nejlepší dojmy. Oproti challengerovým turnajům se to nedá srovnat. Ty podmínky, které jsou schopni dopřát hráčům jsou naprosto vynikající. Moc jsem si to i přes prohru v 1. kole užil. Věřím, že dostanu ještě další šanci si v Paříži zahrát.

V Prostějově jste po výhře v prvním kole vyřadil bývalého vítěze Pabla Andujara. Dodal vám tento cenný skalp sebevědomí do dalších zápasů?

Určitě mi výhra nad Pablem dodala sebevědomí. I ten průběh zápasu mi dodal síly do dalších bojů, že jsem schopen otáčet nepříznivý vývoj. Každá výhra nad TOP 100 hráčem se počítá a moc si jí cením. Pablo je výborný hráč a antukář.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený UniCredit Czech Open (@czechopen)

Velké problémy jste měl v semifinále, kdy jste otáčel průběh zápasu proti Horanskému. Co nakonec rozhodlo o vaší výhře?

Ano, v zápase jsem měl veliké problémy. Bojoval jsem sám se sebou a se svou hrou. Filip hrál navíc moc dobrý a účinný tenis. Přehrával mě v celém prvním setu. Potom jsem se na začátku druhého setu vrátil do zápasu. Vzal jsem si zpět ztracené podání a zápas se začal vyrovnávat, což mi pomohlo dostat se více do hry. Celé semifinále bylo z mé strany velmi ubojované a v můj prospěch rozhodly maličkosti. Možná pomohla i podpora publika, která mi dodala velkou sílu a jeho možná trošku položila. Každopádně to bylo jedno z nejtěžších utkání v turnaji.

O titul jste si zahrál proti Daliboru Svrčinovi, který stejně jako vy trénuje v Prostějově. Co jste od zápasu očekával?

Od finále jsem popravdě moc nevěděl, co čekat. S Daliborem se moc dobře známe, ale ostrý zápas jsme proti sobě hráli poprvé. Každopádně na kurtu jsme oba věděli, co proti sobě hrát a toho jsme se drželi. Byl jsem rád, že finále mělo velmi dobrou tenisovou úroveň. Myslím, že se i divákům mohlo líbit.

Během finále zkolabovala jedna ze sběraček, a zápas byl proto přerušen. Jak jste tyto momenty prožíval?

Určitě to byl nepříjemný moment. Nebylo to nic hezkého, ale dopadlo to nakonec dobře. Pauza nás určitě rozhodila. Není to nic obvyklého. Co mám zprávy, tak by mělo být vše v pořádku, což je super.

Finále jste ale zvládl vyhrát ve dvou setech bez větších potíží. Pomohla vám k triumfu atmosféra domácího klubu a rodiny?

Výsledek vypadá jednoduše, ale bylo to náročné utkání. Odvrátil jsem v zápase mnoho breakballů a vyhrál jsem velmi dlouhé gamy, které mohly úplně změnit ráz zápasu. Podpora, myslím si, byla na obou stranách. I Dalibor je domácí a přijelo se na něj podívat spoustu lidí. Zbytek fanoušků fandilo velmi korektně, takže atmosféra asi nerozhodla. Podle mě jsem v daném zápase o trošku lépe servíroval a pomohl si případně pár body. Samozřejmě ta podpora rodiny byla neskutečná a nesmírně jsem si jí vážil.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Vítek Kopřiva (@koprivavit)

Již dnes jste odehrál svůj první zápas v Bratislavě. Jsou takovéto rychlé přesuny mezi turnaji náročné?

Ano, ty přesuny na turnaje jsou hodně náročné a dneska jsem to opravdu vybojoval, jelikož mě zastihly po turnaji v Prostějově nějaké žaludeční problémy. Popravdě jsem nevěřil, že budu moct odehrát celé utkání. V tom adrenalinu ze zápasu to ze mě ale nějak spadlo a naštěstí to pro mě i dobře dopadlo. Věřím, že už to bude jen a jen lepší. Ta změna je vždycky nepříjemná - jiné balony, kurty a naprosto odlišné podmínky.

Před několika týdny jste oznámil, že se stanete otcem. Těšíte se na tuto novou roli?

Těším se na to moc! Změní to náš život, ale věřím, že jsem na to připravený a budu dobrý táta. Už se nemůžeme s přítelkyní dočkat a doufám, že vše dobře dopadne.

Děkuji za rozhovor a těším se zase někdy.

Mockrát děkuju za rozhovor!

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full