Najde Petra Kvitová ztracenou formu?

Zdroj fotky: WTA

Druhé kolo dvouhry nám nabídne velice zajímavý souboj. Petra Kvitová v něm vyzve Fionu Ferro z Francie. Česká hráčka bohužel neoplývá příliš velkou formou. Z posledních pěti zápasů vyhrála pouze jeden.

Velice důležitá příprava před posledním grandslamem

Petra Kvitová, rodačka z českého Bílovce, bude chtít na tomto turnaji zapomenout na ne moc přesvědčivé výsledky z posledních týdnů. První kolo na Wimbledonu, tedy brzké vypadnutí z jejího oblíbeného grandslamu. Poté znovu velmi rychlé loučení s Livesport Prague Open a nakonec smolné olympijské hry v Tokiu, kde vypadla ve druhém kole s Alison Van Uytvanck z Belgie. Bylo to ale také zapříčiněno velmi náročnými podmínkami, které v Tokiu panovaly po celou dobu konání turnaje. Velkou ctí bylo pro Petru nést českou vlajku na zahajovacím ceremoniálu: „Nejde slovy vyjádřit, jak moc jsem si to dnes užila. Vždy byla pro mě čest reprezentovat a nést vlajku to jen umocnilo.“

V roce 2019 se turnaje v Montrealu neúčastnila, ale rok předtím ano a vypadla ihned ve svém druhém zápase a jelikož byla nasazená, bylo to v osmifinále na raketě Kiki Bertens. Pokud chce hodnotit Petra tuto sezónu jako úspěšnou, je velice nutné zvládnout následující turnaje a dobře se připravit na poslední grandslam sezóny, kterým bude US Open.

Nevyzpytatelná Francouzka

Fiona Ferro je hráčka původem z Francie, která upřednostňuje antuku před jinými povrchy, ale dokáže zahrát i na betonu. Zde v Montrealu měla velice těžký los již v prvním kole, kdy narazila na Alju Tomljanovic z Austrálie. Za vyrovnaného stavu na sety 1:1 přišla skreč Australanky a Ferro se tak mohla radovat z překvapivého postupu do druhého kola.

Sezónu nemůže rozhodně hodnotit kladně, jelikož mnohokrát vypadla v prvním kole. Povedl se jí víceméně jediný turnaj, a to doma v Lyonu na antuce, kde se dostala do semifinále. Účastnila se také olympiády v Tokiu, ale ani tam to  nebylo bůh ví jaké vystoupení. Vypadla ve druhém kole se Sarou Sorribes Tormo ze Španělska.

První vzájemné setkání

Hráčky se spolu ještě nikdy neutkaly. Bude se tak jednat o jejich první vzájemný zápas. Favoritkou zápasu bude Petra Kvitová (kurz Fortuny, 1.27). Uvidíme tedy, v jaké formě se Petra v Montrealu představí a jak se dokáže připravit na blížící se US Open.

Věříte, že Petra zápas vyhraje?

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full