Zpátky v čase aneb jak Forejtek šokoval zkušeného Chorvata

Zdroj fotky: twitter.com/atptour

Už je to rok, co se český mladík Jonáš Forejtek představil na turnaji ATP v bulharské Sofii. Na tomto podniku přitom ani neměl startovat, ale díky divoké kartě od pořadatelů se turnaje nakonec účastnil. Hned v prvním kole překvapil celý tenisový svět a my se ohlédneme zpět na to, jak k šokující výhře došlo.

Český mladík se před turnajem v Sofii pohyboval především na turnajích úrovně challenger. Kvůli tomu, že se na žebříčku nacházel kolem čtyřstého místa, si mohl o turnajích na okruhu ATP nechat zdát. Pořadatelé podniku v Sofii nejspíš rodák z Plzně zaujal, a proto se rozhodli mu udělit divokou kartu přímo do hlavní soutěže místního turnaje. Los mu do zápasu prvního kola přidělil osmého nasazeného Marina Čiliče.

Proti Forejtkovi se postavil zkušený Čilič

Chorvatský tenista je bezesporu jedním z nejúspěšnějších hráčů své doby. Dokázal vyhrát US Open v roce 2014 a připsal si další dvě účasti v grandslamovém finále. Na turnajích na okruhu ATP se před zápasem s Forejtkem probojoval do 32 finálových zápasů, osmnáct z nich přetavil ve vytoužený titul. I když Chorvat odehrál v sezoně 2020 pouze 25 utkání s bilancí 14-11, díky jeho letitým zkušenostem nebylo pochyb, kdo bude v zápase prvního kola na turnaji v Sofii favoritem.

Jak se Čechovi dařilo před turnajem v Sofii?

Jonáš Forejtek, jak už bylo zmíněno, nikdy před tímto turnajem na okruhu ATP nehrál. Největším úspěchem jeho dosavadní singlové kariéry byl především triumf na juniorském US Open v roce 2019, na něj navázal úspěšnou reprezentací Česka na Davis Cupu. V sezóně 2020 pak ovládl turnaj ITF v Antalyi a připsal si několik dalších povedených představení na turnajích této kategorie.

V průběhu zápasu český mladík dominoval

Co se týče samotného utkání na podniku v Sofii, už v samotném úvodu zápasu sebral mladý Čech svému soupeři servis a dostal se do vedení 2:0. Chorvat však bleskově vyrovnal na 2:2. Český hráč, díky dobré práci na returnu, zkušenějšího soupeře deptal. Bývala světová trojka žebříčku ATP se na servisu spíše trápila a dělala velké množství chyb. Forejtek toho využil a dopracoval se k zisku první sady poměrem 6:3. V té druhé byl český tenista ještě dominantnější, hned v úvodu sebral rodákovi z Medjugorje dvakrát servis. Získané vedení si s přehledem pohlídal a po výsledku 6:2 mohl oslavit největší triumf své krátké kariéry.

Toto zaváhaní chorvatského tenisty se neobešlo bez povšimnutí médií. V titulcích jednotlivých článků novináři Čiličovi solidně naložili. Objevovala se slova jako hanba, ostuda či odchozený zápas. Chorvatský server sportske.hr kritikou nešetřil a Čiliče označil za nejzoufalejšího tenistu světa.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full