Caroline Wozniacki je zpět, v Montrealu slaví první výhru po návratu z důchodu

Zdroj fotky: Getty Images

Caroline Wozniacki je po třech letech zpět na okruhu WTA. Dánská tenistka před měsícem ohlásila návrat na kurty a dnes v Montrealu nastoupila ke svému prvnímu utkání. Zvítězila ve dvou setech a má šanci si zahrát s Markétou Vondroušovou.

Úspěšný návrat na kurty  po porodu

Uběhlo tři a půl roku od doby, kdy Caroline Wozniacki odehrála poslední zápas a ukončila svou úspěšnou kariéru. Mezitím se stala dvojnásobnou matkou. Během letošního Wimbledonu Dánka ovšem oznámila návrat z tenisového důchodu. Jako místo pro svůj comeback si vybrala turnaj v kanadském Montrealu, který před třinácti lety dokázala vyhrát.

Její první soupeřkou byla v prvním kole úspěšná kvalifikantka Kimberly Birrell. Australanka prošla kvalifikací bez ztráty setu. Caroline Wozniacki ale na kurtu působila velmi sebevědomě. Hned v první hře sice ztratila servis, ale od toho momentu dominovala. Vyhrála po setech 6-2, 6-2 a úspěšně zahájila návrat mezi aktivní hráčky.

"Je to skvělý pocit. Je to můj první zápas po více než třech letech. Určitě jsem trochu zrezivěla, ale je úžasné se sem vrátit a hrát svůj první zápas. Ráda tady v Montrealu hraji," řekla Wozniacki na kurtu v pozápasovém rozhovoru.

Po návratu dorovnala Kvitovou 

Dánka zahájila svou dvanáctou účast na kanadském Masters na jedničku. Hned po této výhře dokonce ve statistikách dorovnala Petru Kvitovou. Wozniacki zaznamenala svou 177. výhru na turnajích Masters 1000. V této statistice dorovnala Petru Kvitovou, která má zatím stejný počet výher této kategorie. S Kvitovou Caroline sdílí třetí místo v této statistice.

V dalším kole má Caroline Wozniacki šanci se utkat s wimbledonskou vítězkou Markétou Vondroušovou. Češka ale nejdříve musí zvládnout utkání s Egypťankou Mayar Sherif. Její utkání je naplánováno na 22: 30.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full