Daniil Medveděv se stal prvním semifinalistou Turnaje mistrů, Alcaraz udržel šanci na postup

Zdroj fotky: Getty Images

Turnaj mistrů po včerejších zápasech poznal svého prvního semifinalistu. Tím se stal Daniil Medveděv, který ani ve svém druhém zápase neztratil jediný set. Šanci na postup udržel Carlos Alcaraz, který se dočkal své první výhry.

Souboj bývalých šampionů kořistí Medveděva

Turín byl včera svědky již šestého letošního vzájemného utkání mezi Daniilem Medveděvem a Alexanderem Zverevem. Německý hráč přitom dokázal vyhrát pouze jedno z nich a ani tentokrát nezačal nejlépe.

Zápas odstartoval ztraceným podáním a Daniil Medveděv se dostal do vedení 2-0. Zverev dokázal v šesté hře srovnat stav a o první sadě rozhodoval tiebreak. Ruský hráč odvrátil dva setbally a zkrácenu hru vyhrál poměrem 9-7.

Vyrovnaný byl i druhý set, o kterém rozhodla až poslední hra na servisu Zvereva. Podruhé v zápase přišel o servis a Daniil Medveděv vyhrál poměrem 7-6, 6-4. Touto výhrou si letos jako první zajistil postup do semifinále Turnaje mistrů. Do této fáze turnaje postoupil již potřetí.

"Alexandera Zvereva jsem letos porazil tuším pětkrát. Všechny ty zápasy si pamatuji. Většinou to bylo velmi vyrovnané. I dnes to bylo těžké utkání, ale jsem rád, že jsem ho zvládl a zvítězil," řekl šťastný vítěz.

Alcaraz se dočkal prvního vítězství

Své první vzájemné utkání na hlavním okruhu včera svedl Carlos Alcaraz s Andreyem Rublevem. Oba bojovali o své první vítězství ve skupině.

Hráči si v prvním dějství drželi podání téměř po celou dobu. Jediný, kdo na servisu zaváhal, byl Rublev v jedenácté hře. Alcaraz byl následně mnohem dominantnější. Rubleva, který si pod návalem vzteku během zápasu o raketu rozbil koleno, porazil 7-5, 6-2. Zaznamenal svou první výhru na Turnaji mistrů a udržel šanci na postup.

"Byl to úplně jiný zápas. Předvedl jsem mnohem lepší výkon. Takovou úroveň potřebuju, pokud chci mít na tomto úžasném turnaji šanci. Včera jsem měl vážně dobrý trénink, který mi dnes pomohl k tak dobrému výkonu. Jsem velmi spokojený," okomentoval Španěl.

O druhém semifinalistovi červené skupiny se rozhodne v pátek. Šanci na postup má jak Alcaraz, tak i Zverev. Kdo se umístí na druhém místě tabulky?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full