Djokovic letos možná odehraje pouze jeden grandslam, obává se bývalý kouč

Zdroj fotky: Getty Images

Spekulace o startu světové jedničky na Australian Open jsou v tenisovém světě stále aktuálním tématem. Djokovic není očkovaný, což bylo hlavní podmínkou pro start. Jeho účast ale není po odhlášení z ATP Cupu stále jasná. Světová jednička neudala důvod odhlášení. Je možné, že organizátoři neudělili Novakovi výjimku pro účast na turnaji. Stále není jisté, jestli jej letos v Melbourne uvidíme. Jeden z jeho bývalých trenérů se ale obává i o zbytek turnajů velké čtyřky.

Po zveřejnění podmínek pro přílet do Austrálie se neustále mluví o startu Novaka Djokovice. Nové obavy o jeho účasti v turnaji nastaly po jeho odhlášení se z ATP Cupu, kde měl sezónu zahájit. I přes neprovedenou vakcinaci však není jeho start na prvním grandslamu zcela vyloučen. Někteří hráči dostali výjimku a hrát mohou i bez očkování, jak potvrdil ředitel grandslamu.

Djokovičův bývalý kouč Ricardo Piatti se ale obává o jeho účast na zbylých grandslamech. “Djokovic možná odehraje pouze Roland Garros, protože pro vstup do Spojeného království a mimo Evropu musíte být očkovaní,” řekl aktuální trenér Jannika Sinnera.

Pro Djokoviče by to znamenalo, že by kromě Wimbledonu a US Open nemohl odehrát také velké turnaje Masters v Americe. Měl by tak zřejmě začít nad podstoupením očkování přemýšlet, pokud nechce přijít o podstatně velkou část sezóny.

Už teď je možné, že přijde o Australian Open a nemyslím si, že by si kvůli této podmínce nechal ujít skoro celý zbytek sezóny. Očkování určitě nebude otázkou jen této sezóny. Podmínkou pro odcestování do spousty zemí bude pravděpodobně i v následujících několika letech a to by mohlo světové jedničce zkomplikovat kariéru.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

Nikdo však neví, co se Srbovi odehrává v myšlenkách a jaké má plány. První grandslam sezóny startuje už za dva týdny, ale Novak se podle informací stále nachází v Marbelle, kde trénuje. O jeho startu se ale v nejbližších dnech určitě dozvíme.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full