Do turnaje jdu s nejvyššími ambicemi, říká Lehečka

Včera (18.5.2021) nám odstartoval další turnaj kategorie Futures. Tentokrát se hraje na antuce v Jablonci nad Nisou a turnajový pavouk čítá několik českých tenisových nadějí.

Lehečka jako první nasazený

Prvním nasazeným je 19letý český talent Jiří Lehečka, který svedl v prvním kole souboj se svým kamarádem a další velkou nadějí českého tenisu Daliborem Svrčinou. „Dnešní zápas byl strašně težký, hlavně i tím, že se s Daliborem dlouho známe, často spolu trénujeme. Celkově jsem hrál docela slušně, až na druhy set, kdy jsem se nedržel taktiky a byl za to potrestán“. Jirka nakonec vyhrál 2:1 na sety a mohl se tak radovat z postupu do dalšího kole. Jirka po zápase nebyl spokojen se svým herním projevem a to především ve druhém setu. „Bude potřeba zlepšit určitě všechno. Všichni účastníci jsou velice dobří hráči a bude potřeba předvádět velice dobré výkony“. Jako nasazená jednička je hlavním aspirantem na titul na tomto futures a to je také jeho největší cíl. „Do turnaje jdu jako vždy s nejvyššími ambicemi, budu se snažit předvádět co nejlepší tenis a hrát svoji hru“.

Přenese si Michael Vrbenský formu?

Michael Vrbenský je na turnaji druhým nasazeným, ale již v prvním kole ho čeká velice těžký zápas, kdy bude jeho soupeřem Jack Draper, který je ročník narození 2001 a je považován za jednoho z největších talentů světového tenisu. Michael Vrbenský je ale také velice kvalitním tenistou a bude chtít potvrdit formu, kterou oplýval na challengeru v pražské Štvanici.

Mezi další talentované Čechy na tomto turnaji můžeme zařadit například Jonáše Forejtka, který se zde vracel po zranění, které si přivodil na challengeru hraném v portugalském Oeiras. Bohužel málá zápasová praxe se na něm podepsala a s turnajem se loučí ihned v prvním kole.

Turnaj v Jablonci nad Nisou nám nabízí široké množství talentů a rozhodně doporučujeme tento futures turnaj sledovat.

Pozvu Vás také na náš, již v pořadí, třetí podcast, kde jsme podrobně rozebrali vítěze z Masters hraném v Římě.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full