Druhé grandslamové finále s českou účastí v řadě, Vondroušová zastavila Svitolinovou

Zdroj fotky: Getty Images

Sen se stává skutečností. Nenasazená Markéta Vondroušová se dnes utkala s Elinou Svitolinou, kterou bez větších problému porazila ve dvou setech a postoupila do finále. Česká republika tak bude mít po Roland Garros i ve Wimbledonu zástupkyni ve finále ženské dvouhry.

Sen se stává skutečností 

Poprvé v Open éře se v semifinále Wimbledonu utkaly dvě nenasazené hráčky. Markéta Vondroušová nastoupila proti Elině Svitolině. Obě tenistky se v žebříčku za svou kariéru nacházely mnohem výše než teď. Nyní se obě touží dostat na pozice, ve kterých byly dříve.

V dnešním utkání se jako první dostala do výhody s breakem česká hráčka. Náskok ale nedokázala potvrdit a Svitolina srovnala. Nicméně úvodní sadu Ukrajinka nedokázala zdramatizovat. Vondroušová získala tři hry v řadě a první set přesně za půl hodiny hry vyhrála.

Markéta dominovala i v úvodu druhé sady. Dvakrát prolomila servis Eliny a dostala se do vedení 4-0. Měla dokonce i gameball na 5-0. V tu chvíli se Svitolina vzchopila a utkání trochu protáhla. Vzala si zpět obě ztracená podání a snížila na 4-3. Její servis ji ale opět zklamal. Markéta Vondroušová získala náskok breaku. Jeho potvrzení znamenalo konec zápasu. Češka vyhrála po setech 6-3, 6-3 a podruhé si zahraje finále na grandslamu.

"Loni jsem šest měsíců nehrála. Nikdy nevíte, jestli můžete být znovu na takové úrovni. Jsem vděčná, že jsem tady, že jsem zdravá a že můžu zase hrát tenis. Loni jsem tu sledovala svého nejlepšího kamaráda, jak hraje kvaldu se sádrou. Jsem za to moc vděčná," znělo z úst čerstvé finalistky, která dnes poprvé hrála na Centrálním kurtu. Česko bude mít na druhém grandslamu za sebou zástupkyni ve finále dvouhry.

První nenasazená finalistka

Markéta Vondroušová poprvé postoupila do finále Wimbledonu. Tím se zapsala do historie tohoto turnaje. Stala se první nenasazenou hráčkou v Open éře, která ve Wimbledonu zabojuje o titul. Naposledy se to stalo v roce 1963.

Již teď se česká hráčka může radovat ze zisku velkého počtu bodů a posunu v žebříčku. Postupem do finále si zajistila návrat do TOP 20. V live žebříčku se momentálně nachází na 16. příčce. Dostala se také do hry o Turnaj mistryň. Nyní je 7. adeptkou na postup a 7. nejlepší hráčkou sezóny.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full