Favorité ve čtvrtfinálových soubojích v Prostějově nezaváhali

Dnes se v rámci prostějovského Moneta Czech Open odehrály čtvrtfinálové zápasy. V nich nedošlo k žádnému překvapení, když všichni favorité utkání postoupili po dvousetových bitvách. Jediný český zástupce Zdeněk Kolář, který na turnaji podává skvělé výkony, i po dnešku drží naději na zisk titulu.

Rozpačitý první gem, poté nadvláda

První čtvrtfinálový duel byl rozehrán krátce po jedenácté hodině dopolední a přinesl radost českým fanouškům, neboť jedním z účastníků byl Zdeněk Kolář, který si poradil s přemožitelem Jiřího Veselého, nebezpečným Tobiasem Kamkem. Začátek prvního setu byl poněkud rozpačitý, jelikož Kolář ztratil ihned svoje první podání, když nezvládl dopodávat gem ze stavu 40:0. V kontextu celého zápasu to ale nic neznamenalo, protože Kolář vzal svému soupeři hned třikrát servis a první set vyhrál 6:2. Druhý set byl vyrovnanější, rozhodl pouze jeden break, který zaznamenal ve čtvrté hře právě Kolář a celý set získal poměrem 6:3. Mohl se tak radovat z postupu do semifinále, které je pro Koláře obrovským úspěchem.

Elegantní výhra Molčana

Nejlepší formou oplývá Slovák Alex Molčan, který hraje v posledních týdnech úžasně, a dostal se tak po zásluze do TOP 200 světového žebříčku. V Prostějově měl ve čtvrtfinále velmi těžkého protivníka v podobě Huga Delliena z Bolívie. Molčan mu však nedal sebemenší šanci a po setech 6:3 a 6:1 postoupil do semifinále Moneta Czech Open.

Talentovaný Svrčina dohrál

Dalibor Svrčina, rodák z Ostravy a nadějný talent českého tenisu, nezvládl své vystoupení na centrálním kurtu prostějovského areálu a prohrál s třetím nasazeným Italem Gianlucem Magerem, který na turnaji neztratil zatím ani set. První sada byla poměrně vyrovnaná a Svrčinovi se podařilo Itala hned v první hře breaknout. Poté ale přišel od Magera rebreak a set skončil 6:3 ku prospěchu skvělého antukáře z Itálie. Druhý set už byl jasně v režii Itala, který dokázal Svrčinu dvakrát breaknout a vyhrát i druhý set poměrem 6:2.

Otočka Corii v prvním setu

Posledním semifinalistou se stal Federico Coria z Argentiny, který měl velice špatný začátek a prohrával již 4:1. Argentinec ale využil své bohaté zkušenosti a pěti gamy v řadě sadu otočil. V druhém setu byl na kurtu "zcela přítomen" pouze Coria a výsledek 6:1 je toho důkazem.

V semifinále se můžeme těšit na velice vyrovnané zápasy. Českého fanouška to jistě bude táhnout k zápasu Zdeňka Koláře proti Federicu Coriovi. Zdeněk v tomto zápase určitě není bez šance, i když favoritem bude zkušenější Coria. Druhé semifinálové klání nám nabídne souboj Alexe Molčana a Gianluci Magera. Tento zápas nemá výrazného favorita a mělo by tak dojít na velkou bitvu.

Zápasy by měla vysílat ČT sport a vy je nezapomeňte sledovat a podpořte Zdeňka Koláře. Určitě nás také sledujte na FacebookuInstagramu, kam každý den přidáváme novinky z tenisového světa.