Frances Tiafoe triumfoval ve Stuttgartu, po jedenácti letech budou v TOP 10 dva Američané

Zdroj fotky: Getty Images

Francis Tiafoe slaví ve Stuttgartu zisk svého druhého letošního titulu. Po triumfu na antuce v Houstonu se byl pro něj úspěšný i začátek travnaté sezóny. Dnešní finále trvalo více jak dvě hodiny a vítěze čeká premiérový posun do TOP 10.

Skvělý start travnaté sezóny 

Francis Tiafoe se tento týden představil na turnaji v německém Stuttgartu. Zde plnil roli třetího nasazeného hráče. V prvním kole tak měl volný los. V tom druhém ale nepotěšil české fanoušky. Poměrem 7-6, 6-4 porazil českou jedničku Jiřího Lehečku.

Následně ve čtvrtfinále svedl napínavou třísetovou bitvu s Lorenzem Musettim. Itala porazil po setech 6-7, 7-6, 6-2 a vrátil mu tak měsíc starou porážku z Říma. Vyzrál i v semifinále na Martona Fucsovicse po setech 6-3, 7-6. V tiebreaku odvrátil šest setballů soupeře.

První titul na trávě a debut v TOP 10

Soupeřem Francise Tiafoa ve finále byl ve finále Němec Jan-Lennard Struff. Finalista letošního Masters v Madridu se do boje o titul dostal i na domácí půdě ve Stuttgartu. Postupně vyřadil Zhanga, Paula, Gasqueta a Hurkacze a postoupil do třetího finále na okruhu ATP.

Do dnešního utkání proti Francisovi vstoupil lépe právě německý tenista. Díky tomu, že v sedmé hře prorazil podání Američana, získal první sadu poměrem 6-4. Ve druhém dějství ani jeden z hráčů nepřišel o servis a musela rozhodovat zkrácená hra, ve které byl úspěšnější Francis Tiafoe.

Třetí sada se nesla ve stejném duchu jako ta druhá. I tentokrát byli oba tenisté při svém podání stoprocentní a celý zápas tak vyvrcholil v tiebreaku. Německý tenista si dokázal vypracovat jeden matchball, který ale nedokázal využít. Tiafoe následně proměnil v pořadí svůj třetí matchball a zvítězil po setech 4-6, 7-6, 7-6.

Pro Američana se jedná o první titul na trávě a celkově třetí v kariéře. V žebříčku se premiérově posune do TOP 10. Konkrétně na 10. místo. Od pondělí tak budou poprvé po jedenácti letech v nejlepší světové desítce figurovat dva Američané.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full