Francouzský bouřlivák Benoit Paire to zase myslí vážně

Zdroj fotky: Getty Images

Mnoha fanoušky milovaný, ale mnoha fanoušky i nenáviděný. Tak by se dal definovat Francouz Benoit Paire, který je známý především svými excesy z profesionální tour. Obrovský talent se však spíše než na tenis zaměřil na alkohol a večírky. V poslední době tomu tak opravdu bylo a Paire dokonce vypadl z první dvoustovky světového žebříčku.

Od roku 2019 strmě klesal

Jsou tomu již tři roky, kdy svět zasáhla pandemie covidu a nikdo asi nečekal, co vše to bude pro tenis znamenat. Mnoho tenistů muselo skončit, jiným to život na okruhu dost otrávilo. Jedním z těch, které tenis v době pandemie přestal bavit, byl právě Francouz Benoit Paire.

Vůbec se netajil tím, že ho tenis bez diváků prostě nebaví a ti, kteří ho z tenisového prostředí znají a koukají na jeho zápasy, to mohou jedině potvrdit. Právě Paire byl jedním z těch, pro které je podpora fanoušků tím nejdůležitějším bodem během zápasu. Není se tak čemu divit, že bez diváků byl na okruhu poloviční a od roku 2019 měl každoročně zápornou bilanci.

Velice kontroverzní byla většina jeho odpovědí na otázky během pandemie. „Prohrál jsme v prvním kole, je to lepší. Alespoň budu moci vypadnout z bubliny a užít si pár dní mimo,“ pronesl po jednom prohraném zápase. To se však mnohokrát nesetkalo s dobrou odezvou z řad hráčů a fanoušků. Hodně lidí ho za tyto verdikty nemělo rádo a není se čemu divit, pro všechny ta situace byla stejná.

Blýská se na lepší časy?

Benoit Paire se nyní nachází až na 209. místě světového žebříčku, nicméně to vypadá, že tenisu zase začal dávat vše, což také koncem roku 2022 prohlásil. V jeho vyjádření na sociálních sítích stálo, že se bude tenisu věnovat na 100 %, a že se vyhne alkoholu, tak uvidíme, jestli to Francouz dodrží. Ale vypadá to, že se opravdu pokouší o návrat mezi světovou elitu.

Začátkem roku to sice ještě nebylo úplně ideální, když párkrát prohrál v prvním kole. Zatím skvěle mu však vychází challenger v mexickém Puerto Vallarte, kde je dokonce už ve finále. Rozhodně to však není nejlépe obsazený challenger. Ve finále utká ještě s hůře postaveným Yutou Shimizu z Japonska, který je nyní až na 309. místě. Pro Paireho to však může znamenat mnoho.

Je tedy vidět, že pokud opravdu chce, tak dokáže zápasy vyhrávat, a to nejen jeden za sebou, ale klidně i tři nebo čtyři, což byl pro něj v posledních letech obrovský problém. Pokud Paire ve finále zvítězí bude mít na svém kontě 351 bodů. Díky nim se posune ke 170. příčce světového žebříčku. Tím, že z minulého roku neobhajuje skoro žádné body, může pro něj být tato sezóna velice důležitá. Buď se ukáže, že na to má, anebo přesný opak. Necháme se překvapit, jak se k tomu Benoit Paire postaví a jestli ještě někdy zaútočí na elitní stovku světového žebříčku.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full