French Open - Návrat španělské bojovnice

Třetí hrací den, tedy závěrečné zápasy prvního kola, a čtvrtý hrací den, první zápasy kola druhého, nám nabídly mnoho překvapivých výsledků. Ať už je to zaváhání Ugo Humberta, Salvatora Carusa, Felixe Augera-Aliassimeho nebo Andreye Rubleva. Tyto tenisté byli ve svých zápasech výraznými favority, ale očekávání zdaleka nenaplnili. Každého tenisového fanouška však potěšil návrat zkušené španělské tenistky Carly Suarez Navarro, která prodělala zákeřnou nemoc a po vyléčení se bleskově vrátila na kurty. A co víc, pauza na jejím výkonu nebyla vůbec znát.

Letošní French Open je plné překvapení

Domácí hráč a velká naděje Ugo Humbert nezvládl roli favorita v zápase proti Ricardu Berankisovi z Litvy a potvrdil tak, že se mu na antuce úplně nedaří. Ugo se vzpamatoval a vzdoroval pouze ve třetím setu, který vyhrál 6:2, jinak se Ricardas úspěšně bránil a vyhrál 3:1 na sety. Francouz se tak rozloučil hned v prvním kole.

Asi největším překvapením bylo vypadnutí Andreye Rubleva, který nestačil v dlouhé pětisetové bitvě na Jana-Lennarda Struffa z Německa. Struff se celý zápas držel taktiky a předváděl to, v čem je silný – velice se mu dařilo podání a nedával tak Rublevovi na příjmu sebemenší šanci. Struff ukázal, že se s ním musí stále počítat. V dalším kole se utká s Facundem Bagnisem z Argentiny a bude favoritem na vítězství.

Nesmíme zapomenout vyzdvihnout výkon, dnes již veterána na okruhu ATP, Andrease Seppiho, který porazil dravé mládí v podobě Felixe Augera-Aliassimeho. Seppi hrál opravdu skvělý tenis, dalo by se říci, jako za dob své největší slávy. Můžeme konstatovat, že Andreas se již s kariérou loučí, a toto je tedy na závěr kariéry obrovské překvapení. Ano, od Felixe to nebyl stoprocentní výkon, ale i tak ukázal Andreas velkou kvalitu.

Za překvapení by se dále dalo považovat vyřazení Kevina Andersona či Roberta Bautisty-Aguta.

Návrat velké bojovnice

Jak jsem už zmiňoval v úvodu, včera se na kurty vrátila Carla Suarez Navarro, která zvítězila v té nejtěžší bitvě. Koncem dubna oznámila své plné uzdravení a včera, tedy začátkem června, již vzdorovala finalistce French Open z roku 2018. První set vyhrála 6:3 a ve druhém dokonce vedla 5:4 a 30:0, ale bohužel nedokázala set dopodávat a zápas nakonec prohrála. I přesto se to dá považovat za veliký úspěch.

Češky postupují

Českým hráčkám se na Roland Garros poměrně daří. Po odstoupení Petry Kvitové je největší českou nadějí Karolína Plíšková, která postoupila přes Donnu Vekič do druhého kola, ve kterém vyzve Sloane Stephens. Karolínu nečeká nic lehkého, obě hráčky mají dobré podání a rychle ukončují výměny. Určitě se můžeme těšit na kvalitní zápas.

V souboji dvou českých hráček byla šťastnější Bára Krejčíková, která po velké bitvě a krásném zápase porazila Kristýnu Plíškovou. Ta bohužel nese zátěž šesti porážek v řadě a ne a ne ji prolomit. Do druhého kola postoupila také Karolína Muchová a dnes už do třetího kola Kateřina Siniaková s Markétou Vondoušovou. První jmenovaná ukázala lví srdce a dokázala otočit vývoj zápasu za stavu 1:5 ve třetím setu, a dokonce utekla dvoum matchballům soupeřky.

Jak se Vám zatím líbí výkony českých hráček v Paříži?

Určitě nás také sledujte na FacebookuInstagramu, ať Vám nic neuteče.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full