Grandslamový vítěz přijde kvůli opatřením o Australian Open

Zdroj fotky: Václav Dobeš

Hráči, kteří se chtějí zúčastnit Australian Open, musí letos splnit ještě přísnější opatření australské vlády. V loňském roce byla podmínkou startu čtrnáctidenní karanténa. Po dvou týdnech se hráči mohli pohybovat po městě bez omezení. V roce 2022 se turnajů v Austrálii budou moci zúčastnit pouze očkovaní tenisté. Na toto pravidlo však doplatí ti, kteří očkovaní nejsou. Jednu takovou omluvenku obdrželi organizátoři prvního grandslamu sezóny během dnešního dne.

Pravidlo o povinném očkování na australských turnajích vzbudilo vlnu reakcí a otázek. Největší spekulace nad startem na Australian Open probíhala kolem světové jedničky Novaka Djokovice. Ten nechtěl informace o tom, zda je očkovaný, zveřejňovat, ale figuruje na seznamu přihlášených hráčů. Nejdůležitější pravidlo pro start u protinožců tedy pravděpodobně splňuje.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

O jednom z hráčů, který bude muset start sezóny vynechat, víme. Jde o letošního vítěze Roland Garros a Turnaje mistrů. Pierre Hugues Herbert se stal oficiálně prvním hráčem, který do Austrálie neodcestuje z důvodu nepodstoupení vakcinace.

„Osobně jsem se nenechal očkovat a cesta do Austrálie tak nepřipadala v úvahu. Neočkovat se byla má osobní volba,“ sdělil v rozhovoru francouzským médiím.

Zároveň ale informoval, že vakcinaci proti nemoci covid-19 v blízké době podstoupí. Důvodem k tomuto rozhodnutí je obava, že očkování bude v budoucnu podmínkou pro vstup do více zemí. To by byl pro vrcholového sportovce, který cestuje po celém světě, velký problém.

„Nevím, jak dlouho to ještě bude trvat a nevím, jestli je dnes možné být tenistou bez očkování. Není to jen Austrálie, jsou to i Spojené státy či Rakousko. Je to poměrně složité téma,“ dodal Herbert.

Pierre Hugues Herbert se svým parťákem Nicolasem Mahutem Australian Open vyhráli v roce 2019. Společně se radovali celkem z pěti grandslamových titulů. Na ten další společný si ale bude muset úspěšný deblový pár počkat. Mahut si v Austrálii zahraje s jiným tenistou po svém boku.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full