Hopman Cup se vrátí v roce 2022

Zdroj fotky: AP

Když se v roce 2019 oznámilo, že se slavný Hopman Cup přerušuje z důvodu nově vzniklého ATP Cupu, mnoho tenisových fanoušků bylo zklamaných. Tento tenisový svátek hraný na přelomu roku v Austrálii jako příprava na Australian Open byl u mnoha fanoušků velmi oblíbený. Ještě aby ne, však tradice tohoto turnaje sahá do roku 1989 a hádejte, který tým se zařadil mezi první vítěze. Ano, bylo to Československo.

Hopman Cup je především týmová soutěž

Pro ty z Vás, co nevědí, ve zkratce se jedná o turnaj, kde spolu soutěží osm států. Z každého vždy jeden muž a jedna žena. Na turnaji jsou celkem dvě skupiny po čtyřech týmech a vítěz z každé skupiny si zahraje finále. Jedno střetnutí státu vždy obsahuje tři zápasy, dvouhru mužů i žen a poté následuje smíšená čtyřhra.

Poslední ročník byl v roce 2019 a vítězem se stala švýcarská dvojice Roger Federer a Belinda Bencic. Stejně tak tomu bylo i o rok dříve.

Dva tituly pro Českou republiku

Česká republika se tohoto turnaje také často účastnila a dokonce dvakrát se jí to podařilo vyhrát. První titul se datuje do roku 1994. Reprezentovali nás opravdu velmi významní hráči jako Petr Korda či Jana Novotná. Poté žádný úspěch nepřicházel, až v roce 2012, kdy poměrem 2:0 na zápasy porazili Petra Kvitová a Tomáš Berdych dvojici Bartoli/Gasquet z Francie.

Nejvíce titulů z Hopman Cupu mají Spojené státy americké a to hned šest. Tenistou, který získal nejvíce titulů nemůže být nikdo jiný než fenomenální Roger Federer, když svůj první titul získal už v roce 2001.

Jak jsme již avizovali v nadpisu, Hopman Cup by se měl vrátit v roce 2022 a dějištěm by měla být Evropa. To ale ještě není jisté na sto procent. Jisté je pouze to, že se znovu můžeme těšit na tento známý a tolik oblíbený formát tenisového turnaje.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full