Iga Šwiateková chystá v Polsku charitativní akci pro Ukrajinu. Kdo se zúčastní?

Zdroj fotky: Getty Images

Světová jednička ukázala dobré srdce, když společně se svým týmem chystá exhibici pro Ukrajinu. Polská hráčka si pozvala mnoho hvězdných hostů, kteří se sjedou v druhé polovině července do Krakova.

Iga Šwiateková na akci pozvala svou kolegyni Agnieszku Radwaňskou. Polská tenistka vyhrála turnaj mistryň v roce 2015 a dostala se například do finále Wimbledonu v roce 2012. Z mužů dorazí polský junior Martyn Pawelski, který si zahrál semifinále letošního juniorského Roland Garros. Účast přislíbila bývalá světová jednatřicítka Serhij Stachovskyj. Tito tenisté by společně se Šwiatekovou měli poměřit síly ve smíšené čtyřhře.

Dále se pak připravuje jednosetový singlový duel mezi dvěma polskými tenisovými princeznami Radwaňskou a Šwiatekovou. Na akci se objeví i bývalý ukrajinský fotbalista a současný fotbalový trenér Andrij Ševčenko.

Do Krakova zavítá i ukrajinská hvězda Elina Svitolinová. Někdejší světová trojka se ale na kurtu nejspíše nepředstaví, jelikož ji v brzké době čekají mateřské povinnosti. Měla by velet z židličky pro umpirovou rozhodčí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Iga Świątek (@iga.swiatek)

„Už měsíce připravujeme s mým týmem tuto charitativní akci pro Ukrajinu. Podpoříme ty, kteří se kvůli válce dostali do potíží. Doufám, že se všichni sejdeme v hojném počtu, abychom ukázali sílu sportu, který dokáže lidi spojit pro pomoc,“ napsala na sociální sítě trojnásobná grandslamová šampionka Šwiateková.

Polská tenistka vyjadřovala podporu Ukrajině od samého začátku invaze. „Chci, aby se lidé více zajímali o to, co se děje. Pro nás, úspěšné a slavné osobnosti, je moc důležité o těchto věcech mluvit, protože jsme veřejně známí a máme určitý vliv,“ vzkázala jednadvacetiletá tenistka po svém vítězství na Roland Garros.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full