Indian Wells: Končí největší favorit mužského turnaje

Zdroj fotky: Getty Images

V Indian Wells opět nebyla nouze o překvapení a zajímavé zápasy. Známe kompletní sestavu mužského čtvrtfinále. Nenajdeme tam ale prvního nasazeného a největšího favorita na titul. Mezi ženami se odehrála první dvě čtvrtfinálová utkání. Do semifinále postoupila vítězka z roku 2016 a šampionka Roland Garros z roku 2017. Ty nejdůležitější informace o včerejším programu naleznete v novém článku.

Fritz vyřadil dalšího italského favorita

Američan Taylor Fritz si ve třetím kole vyšlápl na Mattea Berettinniho, který byl pátým nasazeným hráčem. V dalším kole na něj čekal další favorizovaný Ital Jannik Sinner. I v tomto zápase ale dokázal překvapit a zvítězit.

Na začátku prvního setu ztratili oba hráči podání. Do vedení 4-2 s potvrzeným breakem se jako první dostal Sinner. Od tohoto stavu ale nedokázal vyhrát jedinou hru a tak nakonec první set vyhrál Fritz poměrem 6-4. Ve druhém setu se Taylor dostal do vedení 4-0. Sinner si pak jedno podání dokázal vzít zpět a snížil na 1-4. Od tohoto stavu ani jeden hráč své podání neztratil a Fritz zvítězil 6-4, 6-3.

Medvedev nedotáhl do konce skvěle rozehraný zápas

O velké překvapení se postaral Bulhar Grigor Dimitrov. Ten se utkal s vítězem US Open Daniilem Medvedevem. S tím se utkal naposledy v srpnu na turnaji v Cincinnati, kde zvítězil Rus.

V prvním setu se hned na začátku dostal do vedení 2-0 Medvedev. Tuto výhodu breaku udržel po celý první set a vyhrál jej poměrem 6-4. I druhý set začal lépe první nasazený, který se vedl už 4-1. Od tohoto stavu si nedokázal podržet ani jednu hru a druhý set vyhrál Dimitrov 6-4. V rozhodující sadě si Bulhar vytvořil náskok 5-1. Medvedevovi se podařilo snížit skóre na 3-5, ale víc zápas zdramatizovat nedokázal. Grigor vyhrál 4-6, 6-4, 6-3.

Tsitsipas otočil zápas proti De Minaurovi

Velmi těžkou zkouškou si musel projít Stefanos Tsitsipas. Ten se letos již potřetí utkal s Alexem De Minaurem. Zápas i tentokrát zvládl Tsitsipas, ale tento rok musel proti Australanovi odehrát třísetový zápas.

Tsitsipas se v prvním setu dostal do vedení 3-1, ale nedokázal potvrdit break a De Minaur srovnal stav. Set poté pokračoval vyrovnaně a dostal se do tiebreaku. V něm byl lepší De Minaur, který jej vyhrál 7-3. Druhý set byl také vyrovnaný. Oba hráči v něm dvakrát ztratily podání, ale i tentokrát musel o vítězi sady rozhodnout tiebreak. Ten opanoval Tsitsipas poměrem 7-3 a o vítězi musela rozhodnout třetí sada. Tam už dominoval řecký tenista, který ji vyhrál 6-2 a postoupil do čtvrtfinále.

Zverev hladce zvítězil nad Monfilsem

Alexander Zverev se ve třetím kole utkal s Andym Murraym. Toho porazil ve dvou setech a v osmifinále na něj čekal finalista turnaje v Sofii Gael Monfils.

Zverev vedl hned od začátku. Vypracoval si vedení 4-0. Monfils si v tomto setu jednou udržel podání a Zverev jej vyhrál 6-1. Druhý set byl vyrovnaný a o jeho vítězi rozhodl jeden ztracený servis. V osmé hře sebral Alex Gaelovi podání a zápas pak na svém servisu ukončil. Postoupil po výsledku 6-1, 6-3.

Azarenka oplatila porážku Pegule

Nejlepšího výsledku v letošní sezóně dosáhla po včerejší výhře Victoria Azarenka. Ta oplatila porážku Jessice Pegule. S Američankou prohrála v 1. kole na Australian Open.

Běloruska hned na začátku prohrávala 0-2. Nejenže dokázala srovnat, ale dostala se do vedení 4-2. Do konce prvního setu si obě tenistky držely své podání a Azarenka jej opanovala poměrem 6-4. Do stavu 2-2 byl druhý set vyrovnaný. Pegula ale do konce zápasu nedokázala vyhrát jedinou hru a Azarenka zápas vyhrála poměrem 6-4, 6-2.

Do semifinále prošla i Ostapenko

Druhou semifinalistkou se stala Jelena Ostapenko. Lotyšská tenistka se utkala s Shelby Rogers, která v Indian Wells vyřadila například Leylah Fernandez. Ostapenko se stala vítězkou i třetího vzájemného utkání.

Jelena si v prvním setu vytvořila náskok 5-1 a vypadalo to, že první set bude mít rychlý průběh. Rogers ale si ale obě dvě ztracená podání vzala zpět a snížila na 4-5. Když ale podávala na dorovnaní stavu, prohrála svůj servis a Ostapenko první set vyhrála poměrem 6-4. Do stavu 2-2 ve druhém setu si ani jedna tenistka nebyla schopna udržet podání. Od sedmé hry až po devátou nastala ta samá situace. Tentokrát to byla šňůra tří ztracených podání a vítězkou druhého setu se stala Rogers. Američanka se ve třetím setu dostala do vedení 3-1. Od tohoto stavu ale nedokázala vyhrát ani jednu hru a zápas ovládla Lotyška poměrem 6-4, 4-6, 6-3.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full