Další konec kariéry, Jack Sock po US Open končí

Zdroj fotky: Getty Images

Americký tenista Jack Sock šokoval před několika hodinami fanoušky na sociálních sítích, poté co oznámil, že jeho posledním turnajem kariéry je začínající US Open. V něm se představí po boku Johna Isnera, který se také rozhodl skončit s tenisem.

Americké duo John Isner a Jack Sock společně získalo tři deblové tituly a jednou se dostali do finále. Už za několik dní se postaví proti americko-francouzské dvojici Galloway/Olivetti.

Jack Sock se pyšní čtyřmi grandslamovými tituly ze čtyřhry. První získal na US Open v roce 2011 ze smíšené čtyřhry s krajankou Melanií Oudin. O tři roky později ovládl společně s Vaškem Pospíšilem Wimbledon a svůj výkon zopakovali v roce 2018. V tom samém roce po boku Mike Bryana vyhrál US Open, a následně i Turnaj mistrů.

Rok 2016 byl pro Američana také úspěšný, jelikož si odvezl bronz ze čtyřhry na olympijských hrách v Rio De Janeiro a navíc se stal vítězem smíšené čtyřhry na stejných hrách. Olympijský bronz oslavil společně s krajanem Steve Johnsonem a zlato s Bethanií Mattek-Sands.

Bývalá světová dvojka ve čtyřhře napsala na svůj instagramový účet dojemný vzkaz, ve kterém vzpomíná na svou dlouho kariéru.

"Na 8letého kluka, který okamžitě propadl tenisu. Doufám, že jste na mě pyšní. Bylo to 14 let vzpomínek, na které nikdy nezapomenu. Od vítězství na čtyřech grandslamech, olympijského zlata a bronzu, umístění v Top 10 ve dvouhře i čtyřhře a účasti v daviscupových a laver cupových týmech, to bylo nad rámec toho, o čem jsem kdy mohl snít. Bez pomoci tolika lidí by se nic z toho nemohlo stát," stojí v Sockově vzkazu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jack Sock (@jack.sock)

V posledních letech Socka limitovala zranění. Do konce roku 2018 se dostal z první dvacítky až mimo žebříček TOP 100. Od toho roku se mu už návrat do elitní stovky nepodařil. Nyní mu patří 485. příčka.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full