Je to frustrující, Ons Jabeur se zlobí na WTA kvůli nejasnostem ohledně konání Turnaje mistryň

Zdroj fotky: Getty Images

Ve kterém městě se letos odehraje Turnaj mistryň? Na tuto otázku by ráda znala odpověď Ons Jabeur, která má velkou šanci se kvalifikovat. Vyzívá tak WTA, aby co nejdříve rozhodla o místu konání a začala turnaj propagovat.

Kde se odehraje poslední turnaj roku? 

Na tuto otázku zatím nikdo odpověď nezná. Ons Jabeur ale na momentálně hraném turnaji v Cincinnati vyjádřila své obavy a nespokojenost s organizací Turnaje mistryň. Trojnásobná grandslamová finalistka má velkou šanci se kvalifikovat a nepřeje si hrát před prázdnými tribunami.

"Je to frustrující. Nevím, co se děje a proč to ještě nevíme. Stále čekáme. Slyšela jsem o několika městech, ale nejsem si jistá kde. Někteří říkají, že to může být Saúdská Arábie. Opravdu si nejsem jistá. Přála bych si, aby rozhodnutí padlo co nejdříve, abychom věděli, kam máme jet a také fanoušci by to měli vědět. Nechceme hrát před prázdnými stadiony. Turnaj mistryň by se měl co nejdříve začít propagovat," vyzvala Tunisanka vedení WTA.

Ons Jabeur se momentálně nachází na šesté příčce pro postup na letošní Turnaj mistryň. Minulý rok Tunisanka na turnaji debutovala a skončila již v základní skupině, kde ji porazila Sakkari a Sabalenka. Jedinou výhru získala nad Jessicou Pegulou. Již tehdy si hráčky stěžovaly na nízkou návštěvnost diváků.

Která místa připadají v úvahu? 

Je jisté, že WTA nyní vybírá z několika lokalit pro konání letošního Turnaje mistryň. V Saudské Arábii, kterou Ons Jabeur zmínila jako možnou pořadatelskou destinaci, by měla Tunisanka velkou podporu publika. Saudové by také s velkou pravděpodobností poskytli štědré prize money, což by určitě hrálo velkou roli při závěrečném rozhodování.

Počítat se ale může také s návratem do Číny. Od roku 2019 totiž získal licenci pro konání turnaje Shenzhen. Zatím se tam hrálo pouze jednou, jelikož se v roce 2020 objevila pandemie covidu-19. Letos se ale turnaje WTA do Číny vrací. Je potvrzené, že bude obnovena WTA Elite trophy v Zhuhai, což je takový malý Turnaj mistryň pro hráčky, které se nachází od 9. místa žebříčku a níže.

Možností je tedy více. Stejně jako hráčky si i my přejeme, aby vše bylo jasné co nejdříve. Jak totiž zmínila Ons Jabeur, je nutné začít s propagací.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full