Karolína Plíšková: Dát soupeřce set náskok je strašně moc

Zdroj fotky: Eliška Nová

Jako třetí Češka vstoupila do hlavní soutěže pětistovkového turnaje v Ostravě, jako první vypadla. Karolína Plíšková nenavázala na poměrně slušné výkony z amerických betonů a po několikáté v této sezóně končí překvapivě brzo. Velkou zásluhu na této prohře má však její soupeřka 21letá Američanka Alycia Parks.

Jak sama Karolína Plíšková řekla, na ostravský turnaj bude chtít co nejrychleji zapomenout. V pochmurném tónu se neslo také krátké pozápasové shledání s novináři.

Kde byl zakopaný pes? Nějaké zranění nebo jednoduše špatný den?

"Ne, zraněná jsem nebyla vůbec. První gem podle mě nebyl úplně špatný, nějak jsem se však nemohla dostat do rytmu. Samozřejmě soupeřka střílela, výborně servírovala. Nebylo kde se chytit. Odzadu jsem se dnes necítila vůbec dobře. Bohužel to byl špatný zápas ode mě," řekla na úvod zklamaná rodačka z Loun.

"Vůbec jsem nehrála to, co normálně dokážu hrát. Velká část toho jsou nervy, velká část soupeřka. Povrch asi pro mě taky není úplně ideální."

Na podmínky povrchu se nevymlouvala. "Pomalejší je, ale byla jsem tady dost dlouho na to, abych si na to zvykla. Dneska mi to nesedlo, ale na centru jsem trénovala, takže povrch za to nemůže."

Hledání pozitiv alespoň v zlepšeném výkonu během druhého setu

První set nebylo třeba vůbec hodnotit. Karolína se z výsledku přeci jen trochu oklepala a do druhé sady vstoupila lépe. "Ve druhém setu už to bylo trošičku lepší, tam už se dalo něco dělat. Měla jsem 3:1. Myslím, že jsem si ten servis ještě mohla udržet a druhý set vyhrát. Ona začala víc kazit a já se do toho dostávat," mrzela Karolínu Plíškovou promarněná šance.

Vedení s brejkem v zádech české jedničce nevydrželo a Alycia Parks srovnala krok. I přes zlepšený herní projev a skóre, pořád to nebylo ono. "Ani v tom druhém setu jsem se necítila dobře. Myslím si, že z mojí strany jsem nepředvedla ani 30 % toho, co dokážu hrát. Už to bylo aspoň trošku konkurence schopný. Začala jsem lépe servírovat a sehrála jsem pár lepších výměn."

Těšení se na domácí prostředí Karolínu možná svázalo

"Dlouho jsem nehrála před českým publikem. Necítila jsem se úplně dobře," řekla o své zodpovědnosti na domácím turnaji. Lehkou nervozitu nakonec přece jen přiznala. "Ještě soupeřka, u které jsem nevěděla, co od ní čekat. Ten začátek byl hrozný, pak se to trochu zlepšilo. Uklidnila jsem se a snažila se do toho dostat, ale trvalo mi to set. Dát soupeřce set náskok je strašně moc."

Ocenila výkon mladičké Američanky

"Překvapila? Asi ne. Mě nikdy žádná soupeřka nepřekvapí. Myslím si, že hrála dobře. Nevím, jak hrála poslední zápasy. Je mladá, moc jsem ji neviděla ani s ní netrénovala. Servírovala dneska velmi dobře. Nevím, jaké měla procento prvního servisu nebo kolik měla es, ale i z toho druhého měla spoustu bodů. S tím se mi hrálo špatně, protože jsem to skoro nedostala do výměny. Já jsem se neměla jak do té hry dostat," nechal proniknout do pozadí zápasu Karolína Plíšková.

Omluva fanouškům

"Jo, musím říct, že lidi byli skvělý. A i když jsem odehrála špatný zápas v mých očích, tak lidi tam furt fandili a snažili se. Myslím si, že i ten druhý set to na půl zachránilo. Pomalu jsem se do toho začala dostávat. Kvůli lidem mě to mrzí, protože ta atmosféra v hale byla dobrá."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full