Konec veleúspěšného páru Babosová-Mladenovicová?

Sedm titulů na okruhu WTA, čtyři tituly na grandslamech, vítězství na Turnaji mistryň. To jsou úspěchy bývalých světových jedniček v deblu, které vedle sebe nastupovaly poslední tři sezóny. Mladenovicová a Babosová si spolu naposledy zahrály v prosinci a nyní spolu do čtyřhry už nenastupují. Zhasl plamínek života tohoto deblového páru?

Píše se leden roku 2020 a začíná nová sezóna. Francouzka Mladenovicová si na úvod vybrala turnaj v Brisbane, kdežto Babosová zvolila jinou cestu - turnaj v Shenzhenu. Tím pádem jsme je nemohly vidět vedle sebe bojovat o žádný deblový titul, ale někdy se holt stává, že hráčky mají jiný plán. Jejich cesty se spojily až na Australian Open, kde nenašly konkurentky a bez ztráty jediného setu zvítězily. Ve finále dokonce porazily 6:1 a 6:2 Strýcovou a Su-wej Sie.

Poté však přišly nižší turnaje a opět jsme je v páru nevídali. A to i přesto, že obě hrály na stejných turnajích např. v Lyonu a Petrohradu. Nějaké další uvažování nad rozpletením tohoto páru ale muselo přestat v momentu, kdy se znovu pospolu zúčastnily US Open a French Open. Z US Open odstoupily kvůli Mladenovicové, která musela s pozitivním testem na covid-19 do karantény. Na antukovém grandslamu však opět nenašly konkurentky a udržely si stoprocentní grandslamovou úspěšnost v roce 2020.

Dostali jsme se již do letošního roku. Zde přišel podobný začátek jako v loňském roce. Maďarka se v Dubaji zúčastnila grandslamové kvalifikace a Mladenovicová mohla mezitím bojovat o body na hlavním turnaji v tom samém městě. Jenže když obě dorazily do Austrálie, nebyly nahlášeny jako pár, který chce spolu hrát ve čtyřhře. Proto je organizátoři přípravných turnajů rozdělili do jiných turnajů, což bylo první překvapení pro jejich fanoušky.

Když se ale zveřejnila startovní listina na Australian Open, opět zde francouzsko-maďarský pár figuroval. Zvrat však přišel několik dní před zahájením losu, kdy Mladenovicová znovu onemocněla, a proto se ze soutěže odhlásily. Tehdy jsem čekal i odhlášení Francouzky z hlavní soutěže ve dvouhře, jenže to kupodivu nepřišlo a bývalá desátá hráčka světa došla na rozdíl od své kolegyně až do třetího kola.

Další společně zvolené turnaje v Lyonu, Dubaji a Miami byly opět bez účasti nejlepšího páru loňské sezóny. Místo toho vznikl nový pár - Babosová se dala dohromady s Ruskou Kudermetovovou. V Dubaji se spolu sice podívaly až do semifinále, ale na nedávném turnaji v americkém Miami se loučily už ve druhém kole. Jistotu pokračování páru Babosová/Mladenovicová však nikde nemáme. Ani jedna z hráček se k jejich další potenciální spolupráci nevyjádřila, a proto můžeme jen dumat nad tím, zda vedle sebe ještě někdy takto úspěšné hráčky ve čtyřhře uvidíme. Dojde k obnovení spolupráce až na grandslamech, nebo je jí nadobro konec?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

  1. Skvěle vysvětleno. Vaše stránky se mi opravdu líbí. Je zde vše hezky shrnuto. Doporučuji vás kde se dá. Kdybych mohl mít přání, tak by se mi do budoucna hodně líbil nějaký článek o největších českých juniorských talentech. To by bylo určitě hodně zajímavé.

    1. Jsem moc rád, že se Vám naše články líbí. Za každé sdílení jsme velmi rádi a ceníme si toho. Článek o juniorech tedy předávám na seznam budoucích článků a pokusíme ho tedy napsat.

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štítky
Google translate
usercalendar-full