Krejčíková i Kvitová vstoupily do turnaje vítězně

Zdroj fotky: Western & Southern Open

Rozběhlo se nám Masters v Cincinnati, které nese název Western and Southern Open. Turnaj má dlouholetou tradici a mezi hráči je velice oblíbený. Minulý ročník se nekonal kvůli pandemii koronaviru, a tak se letos do Cincinnati sjela opravdová špička těch nejlepších tenistů. Do turnaje již vstoupily dvě české zástupkyně a to vítězně. Jak Barbora Krejčíková, tak Petra Kvitová své úvodní zápasy zvládly na jedničku.

Obě Češky bez ztráty setu

Na Barboru Krejčíkovou čekala v prvním kole soupeřka z Ruska. Jednalo se o 24letou Darii Kasatkinu, která patří mezi velmi nebezpečné hráčky a je známa svou houževnatostí a také tím, že nevypustí jediný míček. Jelikož je Krejčíková nasazená až jako devátá v pořadí, nečekal na ní v prvním kole volný los, ale musela se o druhé kolo porvat. Zvládla to s bravurou a soupeřce dovolila pouze pět gamů. Výsledkem 6:3 a 6:2 se radovala z postupu do druhého kola, kde na ní bude čekat vítězka z utkání mezi Caty McNally a Dayana Yestremska. A i v tomto zápase druhého kola určitě bude Krejčíková favoritkou.

To Petra Kvitová měla poměrně těžší los v podobě Madison Keys. S tou měla Kvitová negativní bilance 3:4. Tento zápas byl tak velice otevřený, ale přesto byla mírnou favoritkou česká hráčka. Ani jedna z hráček neprožívá nejlepší období. Madison Keys měla tři prohry za sebou a ani Petra Kvitová neoplývá nejlepší formou.

Zápas nakonec dokázala uhrát česká hráčka, která se radovala z vítězství po setech 7:5 a 6:4. Dala tak zapomenout na svou špatnou formu? To se uvidí v dalších zápasech. V dalším kole jí čeká jedna z dvojice Veronika Kudermetova a Jasmine Paolini.

Získá Muchová ztracenou formu?

Karolína Muchová rozehraje turnaj až dnes (17. 8. 2021). V prvním kole vyzve Britku Johannu Konta, která minulý týden v Montrealu porazila Elinu Svitolinu, ale následně v dalším kole vzdala. Uvidíme tedy, zda bude Konta fit a nebude mít nějaké zdravotní problémy. Muchová je favoritkou, ale zápas zůstává stále velmi otevřený.

V noci ze 17. 8. 2021 na 18. 8. 2021 se představí i poslední česká zástupkyně v prvním kole Markéta Vondroušová, která v repríze olympijského finále vyzve Belindu Bencic.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full