Kyrgios se zase předvedl! Odpálený míček a hádky s umpirovou rozhodčí

Zdroj fotky: Getty Images

Další den, další kontroverze Nicka Kyrgiose. Nyní se Australan rozhořčil během utkání prvního kola Wimbledonu. Není se čemu divit, držitel divoké karty Paul Jubb mu solidně vzdoroval. Australana to přivádělo do šílených stavů.

Uběhlo pouze dvanáct minut a Kyrgios už poslal míček mimo kurt číslo 3. To byla jeho reakce na prohraný servis během první sady.

Po prvním setu, který prohrál 3:6, se dokonce pustil do hádky s umpirovou rozhodčí. Stěžoval si na hluk při výměnách. „Nemůžou na mě dop*dele mluvit uprostřed výměny, když se snažím soustředit na svůj bekhend. Ano, můžou sledovat hru, ale mluvení a křičení ve výměnách?!“ rozhořčil se temperamentní Australan.

V průběhu druhého setu si šel za rozhodčí stěžovat znovu. Z hlediště prý slyšel rasistické urážky. „Měla byste je vykázat z publika! Neúcta k tenistovi je na Wimbledonu akceptovatelná? Kde je hranice? Je rasismus přijatelný?!“ rozkřikovala světová pětačtyřicítka. „Tohle se mi děje roky. Kdyby někdo rasově urážel jeho, tak hovořím úplně stejně,“ vylil svou zlost.

Kyrgios znovu ztratil nervy o několik chvil později. Tentokrát byla terčem čárová rozhodčí, kterou nazval „práskačkou“ a tvrdil, že dotyčná nemá žádné fanoušky a že lidé nepřišli kvůli ní.

Fanoušci na chování rodáka z Canberry velmi rychle reagovali. Začali bučet a tím kontroverzního hráče znovu aktivovali „Fanoušci nemají žádné právo se takhle chovat! Měla byste je vyhodit z publika. Mám to chápat tak, že bučení je na Wimbledonu akceptovatelné?“ rozkřikl se na umpirovou rozhodčí.

S odstupem celou situaci okomentoval

Po utkání se ke svému chování vrátil: „Miluju tento turnaj. Myslím si ale, že sociální sítě kazí lidi. Nutí je komentovat každou věc negativně. Pak si to přenáší do skutečného života.“

„Ve sportu se podobné situace dějí častěji a častěji. Diváci jsou ke sportovcům neuctiví. Nemyslím si, že je to v pořádku. Už se vám třeba někdy stalo, že byste šli do obchodu a začali byste někomu nadávat během prohlížení zboží? Ne. Tak proč to lidé dělají na Wimbledonu?“ nechápala někdejší světová třináctka.

Australan nakonec pětisetový duel dovedl do úspěšného konce. V příštích dnech se tak můžeme dočkat dalších podobných momentů.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full