Maxime Cressy nezvládl koncovku utkání. Co pokřikoval na kurtu?

Pětadvacetiletý tenista bojoval na Wimbledonu o postup do třetího kola. Nezvládl však koncovku dramatického čtvrtého setu. Velmi se během této části hry rozvášnil a jeho mumlání slyšel celý dvorec.

Maxime Cressy se s Jackem Sockem utkal již ve čtvrtek, zápas druhého kola se však natáhl. V poslední červnový den dobře založil k výhře úspěšný kvalifikant Jack Sock. Po hodině a půl vedl 2:0 na sety a utkání vypadalo jednoznačně. Poté však přišel mrak s pěknou sprškou, která zahnala tenisty do útrob stadionu.

Pokračování se tedy odehrálo až následující den. Světová pětačtyřicítka vstoupila do dohrávky lépe. Třetí set bral Maxime Cressy, hráč, který hraje za Spojené státy teprve od roku 2018. Měl dobře našlápnuto i ve čtvrté sadě. Dvakrát podával na vítězství v setu a měl hned několik setbolů, které by mu zajistily rozhodující pátou sadu.

K tomu však nedošlo. V důležité chvíli Sock dvakrát Cressymu sebral podání a čtvrtý set dospěl do tiebreaku. Během něj už měl rodák z Francie nervy na pochodu. Dokonce hlasitě vykřikoval: „Hned po zápase končím s tímto sportem! Co tady vůbec dělám?“

Celý zápas rodák z Paříže nakonec prohrál. Jack Sock tak vyrovnal své dosavadní wimbledonské maximum a v příštím kole se utká s dalším kvalifikantem Jasonem Kublerem.

Jack Sock, dvojnásobný olympijský medailista, byl na tenisovém výsluní především v roce 2017, kdy si vybojoval i účast na Turnaji mistrů. O rok později se v singlu trápil. V roce 2019 ho přibrzdilo zranění, a následně i pandemie koronaviru. Od té doby se pomalu škrábe nahoru.

Pro Američana je velikou škodou, že se za letošní turnaj v All England Clubu nezískávají body do žebříčku, jelikož by mu to v následujících týdnech velmi pomohlo.