Naomi Ósakaová se nadále trápí! V Torontu vzdala první kolo

Zdroj fotky: Getty Images

Je to zatím zvláštní rok pro čtyřnásobnou grandslamovou šampionku. Ósakaová se zatím letos nemůže zbavit častých zranění, i proto je šance na třetí vavřín z US Open poměrně nízká. Japonka se objevila na turnaji v Torontu, ale v prvním kole musela souboj vzdát kvůli problémům se zády.

Nejvýraznější průlom letos zažila Naomi Ósakaová na betonech v Miami. Na Floridě dokráčela až do finále, kde ji však trofej nedopřála Iga Šwiateková.

Od té doby se však Japonce nedaří. Po Miami si zahrála na čtyřech podnicích včetně Roland Garros a jejím maximem bylo druhé kolo. Mezi francouzským grandslamem a turnajem v San José měla čtyřiadvacetiletá hráčka více než dvouměsíční pauzu, kvůli problémům s achilovkou.

Nejčerstvější je její účast na turnaji v Torontu, kde se rodačka z Ósaky utkala v prvním kole s Kaiou Kanepiovou. Už od začátku utkání měla výrazné problémy s pohybem a po sedmi sadách se rozhodla vzít si čas na ošetření. Poté se její pohyb zlepšil a zpřesnila hru. První set dotáhla až do tiebreaku. Zkrácená hra však více sedla Estonce, která ji ovládla poměrem 7:4.

Zkraje druhé sady zkusila ještě Japonka odehrát alespoň první tři gamy, nakonec se rozhodla utkání za stavu 6:7 a 0:3 vzdát.

Důvodem odstoupení z turnaje jsou problémy se zády. „Od začátku zápasu jsem cítila záda, a přestože jsem se opravdu snažila s tímto problémem vyhrát, dnes mi to prostě nešlo. Ráda bych pogratulovala Kaie, hrála dobře, a přeji jí vše nejlepší do zbytku turnaje,“ oznámila Naomi Ósakaová na tiskové konferenci po utkání.

Do posledního majoru sezony zbývají necelé tři týdny, takže je pravděpodobné, že se někdejší světová jednička stihne dát zdravotně do pořádku. Jakou ale bude mít formu? To je velkou neznámou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full