Nicolas Jarry po prohře s Alcarazem udělal radost mladým fanouškům

Zdroj fotky: Getty Images

Chilský tenista Nicolas Jarry dnes ve Wimbledonu nastoupil do zápasu proti Carlosovi Alcarazovi. Světové jedničce vzdoroval téměř čtyři hodiny. Nakonec ale ve čtyřech setech prohrál. Po zápase poražený Jarry udělal radost několika fanouškům, kteří čekali na podpis.

Čtyřhodinové drama kořistí světové jedničky

V Londýně dnes proběhlo již druhé letošní utkání mezi Nicolasem Jarrym a Carlosem Alcarazem. Chilský tenista se poprvé v kariéře probojoval do 3. kola Wimbledonu. Poprvé si také zahrál na wimbledonském centrálním dvorci. Při nástupu si dokonce spletl strany a šel na opačnou stranu než jeho soupeř. To rozesmálo oba aktéry utkání.

Průběh zápasu byl ale naopak až překvapivě vyrovnaný. Alcaraz získal úvodní sadu bez větších problémů, když jednou prolomil podání Jarryho. Ten se ale ve druhém dějství výrazně zlepšil. Dostal se do vedení 4-1, ale set získal až po odvrácení jednoho setballu v tiebreaku. Carlos následně vyhrál třetí sadu. Nicolas Jarry se následně dostal do vedení 3-0 ve čtvrtém setu. Tuto výhodu si ale neudržel a po čtyřech hodinách prohrál s Alcarazem po setech 3-6, 7-6, 3-6, 5-7.

"Byl to velmi náročný zápas. Soupeř hrál skvěle. Už v Riu to byl zajímavý zápas. Jsem spokojený s úrovní své hry, protože jsem přešel přes těžkého soupeře. Snažil jsem se zůstat soustředěný a využívat své šance. Jsem moc rád, že jsem vyhrál ve čtyřech setech. Kdyby to šlo do pátého setu, bylo by to pro mě hodně těžké. Klíčem k úspěchu bylo sebevědomí a koncentrace," řekla po náročném utkání světová jednička.

Hezké gesto od poraženého Jarryho

Poražený Nicolas Jarry ještě před odchodem z Centrálního kurtu potěšil pár fanoušků, kteří čekali na autogramy. Několika dětem totiž daroval své tenisové rakety, čímž jim určitě udělal velkou radost. Tímto gestem si vysloužil velký potlesk od fanoušku i Carlose Alcaraze, který se mezitím chystal na pozápasový rozhovor. Není totiž vždy snadné být tak laskavý po prohraném zápase.