Odjede Djokovic na Australian Open? Srb se poprvé vyjádřil k situaci

Zdroj fotky: Getty Images

Světová jednička se naposledy představila na grandslamovém US Open. Tam sahal po zisku kariérního grandslamu, ale ve finále podlehl Daniilu Medvedevovi. Od tohoto zápasu se na kurtech nepředstavil. Nyní oznámil, že do konce roku odehraje turnaj v Paříži, Turnaj mistrů a Davis Cup. Djokovic také promluvil o svém startu na lednovém Australian Open, které je teď tématem, které všechny tenisové fanoušky zajímá.

Za jakých podmínek se tenisté budou moci zúčastnit Australian Open?

Před nedávnem byly vládou státu Victoria, kde se koná Australian Open, zveřejněny podmínky tenistů pro účast na prvním grandslamu sezóny. První z podmínek je dvoutýdenní karanténa, kterou hráči podstoupili i letos. Tou nejdůležitější a novou podmínkou ale bude očkování. Ti hráči, kteří nebudou mít vakcínu proti covidu-19, se nebudou moci turnaje zúčastnit. I když tenisté budou očkováni, karanténu budou muset podstoupit.

Australian Open kvůli opatřením sklidilo kritiku od jednoho z tenistů a to od Filipa Krajinoviče.

“V Austrálii jsou velmi přísní a upřímně, pokud budu muset být po příjezdu do Melbourne 14 dní v karanténě, tak do Austrálie vůbec nepoletím. Byl jsem naočkován, udělal jsem vše, co bylo v mých silách, abych chránil sebe a lidi kolem sebe, takže opravdu nevidím důvod sedět 14 dní v jedné místnosti. Uvidím, jaké bude konečné rozhodnutí z Melbourne a pak se rozhodnu, co udělám,” vyjádřil se Srb.

Překazí opatření Novakovi překonání rekordu? 

Novak Djokovic by měl šanci přepsat na Australian Open historii. Nejenže v případě výhry by překonal Federera a Nadala v počtu vyhraných grandslamů, ale stal by se také nejúspěšnějším mužským tenistou na Australian Open. V cestě mu ale stojí již zmiňované očkování. Djokovic se k tomuto tématu zatím nevyjadřoval, ale nyní konečně promluvil.

“Situace je taková, jaká je a já stále nevím, jestli do Melbourne odletím,” řekl srbským médiím.

A jak to má světová jednička s očkováním? I na tuto otázku Srb neodpověděl jasně. “Neřeknu vám, jestli jsem očkovaný, nebo ne. Je to má soukromá záležitost a nevhodný dotaz.”

“Lidé zachází až moc daleko ve volnosti kladení otázek. Následně vás soudí, ať řeknete ano, ne, nevím,” odůvodnil Djokovic nezodpovězení otázky.

Zároveň ale řekl, že by si v Melbourne rád zahrál. “Austrálie je mým nejúspěšnějším grandslamem. Chci se zúčastnit, protože mám motivaci a tento sport miluji. Sleduji situaci ohledně Australian Open a chápu jejich finální rozhodnutí. To by mělo vyjít v platnost za dva týdny. Věřím, že budeme opět muset dodržovat mnoho opatření, ale podle mě se moc nezmění.”

V kontaktu s Australskou tenisovou federací je i manažer světové jedničky. Podle něj se opatření v Austrálii snaží co nejlépe přizpůsobit těm, co jsou očkovaní, ale i těm, co nejsou. To, jestli Novak do Melbourne odcestuje, se pravděpodobně dozvíme až s definitivními podmínkami pro účast na Australian Open.

Banner web_karta

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full