Odveta ostravského finále s rovnakým koncom

Zdroj fotky: The Canberra Times

Turnaj WTA kategórie 500 v ruskom Petrohrade priniesol vo finále súboj dvoch najvyššie nasadených hráčok. Maria Sakkari a Anett Kontaveit až na pár menších zaváhaní dokázali, že na podujatí patrili k tenistkám s najlepšou formou a toto finále tak bolo v oboch prípadoch jednoznačne zaslúžené.

Začiatok lepší pre Grékyňu

Obe hráčky sa stretli minulý rok až päťkrát. Rebričkovo lepšou hráčkou je síce Maria Sakkari, no vo vzájomných stretnutiach sa darilo lepšie práve nižšie postavenej Estónke. Kontaveit najprv zvíťazila v Melbourne, avšak v Madride a na olympiáde dokázala v dvoch setoch zvíťaziť Sakkari. Tenistky sa potom stretli ešte dvakrát, pričom jeden zo zápasov si mohli českí fanúšikovia vychutnať na vlastné oči. Vo finále turnaja v Ostrave zvíťazila 2:0 Anett Kontaveit a na Turnaji majsteriek sa z víťazstva opäť tešila Estónka.

Pred petrohradským finále tak bolo jasné, že miernou favoritkou bude rodáčka z Talinnu. Spočiatku to aj tak vyzeralo, keď Kontaveit viedla v prvom sete už 5:2, no grécka hráčka sa dokázala zmobilizovať a prvý set po piatich získaných gemoch v rade uchmatla vo svoj prospech.

Tretí set zopakoval ten prvý, avšak v opačnom garde

Druhé dejstvo sa nieslo vo veľmi vyrovnanom duchu. Estónka v ňom mala dokonca aj setball za stavu 6:5, no z víťazstva v druhom sete sa mohla tešiť až o pár minút neskôr po úspešnom tiebreaku. V sete číslo tri však oťaže zápasu prebrala do vlastných rúk rodáčka z Atén. Maria Sakkari totiž viedla už 5:2 a všetko nasvedčovalo tomu, že vo vzájomných dueloch sa na víťaznú vlnu opäť vráti Grékyňa. Anett Kontaveit sa ale nevzdala a svojej súperke úplne dokonale vrátila obrat z prvého setu. Estónka totiž získala päť gemov po sebe a vyhrala tak prvý titul v roku 2022.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Výsledok z Petrohradu prinesie zmeny na rebríčku

Anett Kontaveit si vďaka šiestemu kariérnemu titulu pripíše poriadnu porciu bodov a symbolicky sa posunie na rovnako šieste miesto svetového rebíčka. Táto pozícia je mimochodom aj jej kariérne maximum, pretože najvyššie bola zatiaľ siedma. Jej finálová súperka Maria Sakkari si zasa o jednu priečku pohorší a v pondelok ju uvidíme na priečke číslo osem.

Anett Kontaveit navyše uvidíme aj počas nasledujúceho týždňa na turnaji v exotickom Dubaji. Tam ju v prvom kole bude čakať divoká karta z Egypta Mayar Sherif a uvidíme, ako sa Estónke bude dariť po prechode z halového prostredia. Jednoznačne však bude patriť k favoritkám na celkový triumf a určite by jej výkony trebalo sledovať aj naďalej. Táto 26-ročná Estónka to totiž v rebríčku ešte môže dotiahnuť veľmi vysoko.