Plíšková v Tokiu nezaváhala. K postupu ji stačila necelá hodina

Zdroj fotky: Jimmie 48

Karolína Plíšková si na úvod turnaje v Tokiu poradila s kvalifikantkou Isabele Shinikovovou. Tu porazila 6:2 a 6:1 a postoupila do osmifinále, kde se střetne s Chorvatkou Petrou Martičovou.

Na tvrdém povrchu jako doma

Karolína Plíšková na turnaji v Japonském Tokiu potvrdila, že tvrdý povrch jí opravdu sedí. Hned na úvod turnaje si poradila s bulharskou kvalifikantkou Shnikovovou. K postupu do osmifinále potřebovala pouhých 59 minut a ztratila jen tři gemy.

Vedení hned ze začátku

Tenistka z Loun zápas rozehrála fantasticky a soupeřku brejkla hned ve čtvrtém gemu. Brejk následně potvrdila a ujala se vedení 3:1. První sadu pak už jen sebevědomě dopodávala. Set zakončila útočným forhendem za stavu 6:2.

Vítězství za pomoci soupeřky

Během druhé sady dala soupeřce šanci jen ze začátku, kdy bylo srovnáno na stav 1:1. Pak se ale rozjela a získala si pro sebe následujících pět gemů, čímž si zajistila vítězství v prvním kole a postup mezi nejlepších 16. K ukončení zápasu sice Plíšková potřebovala tři pokusy, nakonec ji ale pomohla soupeřka, která svůj forhend poslala až daleko za základní čáru.

O postup do čtvrtfinále se utká s Chorvatkou Martičovou, se kterou se na kurtu potkala již osmkrát. Bilanci vzájemných zápasů vede o rok starší Chorvatka 4:3, poslední duel vloni na antuce v Římě ale vyzněl pro Plíškovou.