Rolland Garros má novou ředitelku

Zdroj fotky: Getty Images

Guy Forget je dvojnásobný finalista Roland Garros ve čtyřhře z let 1987 a 1996. V roce 2016 se stal ředitelem právě tohoto grandslamového turnaje a také turnaje ATP Masters, který se v Paříži koná na podzim těsně před Turnajem mistrů. Tuto roli ale už vykonávat nebude. Forget neobnovil smlouvu, která mu vypršela 31. října. O tom, kdo Forgeta nahradí v roli ředitele Roland Garros, se rozhodlo dnes.

Před pár dny byla nabídnuta pozice ředitele Roland Garros Amelii Mauresmo, krajance Guye Forgeta. Dvojnásobná grandslamová vítězka tuto nabídku přijala a ode dneška je tak novou šéfkou French Open.

“Jsem šťastná, že posílím tým Roland Garros. Přijala jsem roli ředitelky turnaje s čistými ambicemi. Budu tuto funkci vykonávat se stejně vysokým standardem, svobodou a vášní, které mě vždy poháněly,” oznámila Mauresmo.

Francouzská tenistka za svou kariéru, která trvala od roku 1993 do roku 2009, vyhrála dva grandslamové turnaje. Oba v roce 2006, a to Australian Open a Wimbledon. Dále se může chlubit pohárem z Turnaje mistryň, stříbrnou medailí z LOH v Athénách a pozicí světové jedničky ve dvouhře.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

Po ukončení kariéry se v roce 2012 stala trenérkou Victorie Azarenky. O rok později trénovala Marion Bartoli, kterou dovedla k titulu z Wimbledonu. Stala se také teprve druhou ženou, která trénovala hráče z TOP 10 na žebříčku ATP. Andyho Murrayho trénovala v letech 2014 až 2016.

Nyní ji čeká ale úplně nová role, se kterou se bude muset popasovat. Co myslíte, bude se bývalé světové jedničce jako ředitelce Roland Garros dařit?

Líbil se vám tento článek?
Zvažte prosím podpoření jeho autora.
Podpořit autora Václav Dobeš
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přihlašte se k odběru novinek: 

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních udajů.

  PARTNEŘI
  Slinger
  © 2021 TIEBREAK TENNIS
  tik tok
  Copyright © 2021 TIEBREAK
  Google translate
  usercalendar-fullmagnifiercross