Rolland Garros má novou ředitelku

Zdroj fotky: Getty Images

Guy Forget je dvojnásobný finalista Roland Garros ve čtyřhře z let 1987 a 1996. V roce 2016 se stal ředitelem právě tohoto grandslamového turnaje a také turnaje ATP Masters, který se v Paříži koná na podzim těsně před Turnajem mistrů. Tuto roli ale už vykonávat nebude. Forget neobnovil smlouvu, která mu vypršela 31. října. O tom, kdo Forgeta nahradí v roli ředitele Roland Garros, se rozhodlo dnes.

Před pár dny byla nabídnuta pozice ředitele Roland Garros Amelii Mauresmo, krajance Guye Forgeta. Dvojnásobná grandslamová vítězka tuto nabídku přijala a ode dneška je tak novou šéfkou French Open.

“Jsem šťastná, že posílím tým Roland Garros. Přijala jsem roli ředitelky turnaje s čistými ambicemi. Budu tuto funkci vykonávat se stejně vysokým standardem, svobodou a vášní, které mě vždy poháněly,” oznámila Mauresmo.

Francouzská tenistka za svou kariéru, která trvala od roku 1993 do roku 2009, vyhrála dva grandslamové turnaje. Oba v roce 2006, a to Australian Open a Wimbledon. Dále se může chlubit pohárem z Turnaje mistryň, stříbrnou medailí z LOH v Athénách a pozicí světové jedničky ve dvouhře.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

Po ukončení kariéry se v roce 2012 stala trenérkou Victorie Azarenky. O rok později trénovala Marion Bartoli, kterou dovedla k titulu z Wimbledonu. Stala se také teprve druhou ženou, která trénovala hráče z TOP 10 na žebříčku ATP. Andyho Murrayho trénovala v letech 2014 až 2016.

Nyní ji čeká ale úplně nová role, se kterou se bude muset popasovat. Co myslíte, bude se bývalé světové jedničce jako ředitelce Roland Garros dařit?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full