Sestava pro semifinále Davis Cupu odhalena, v cestě za postupem stojí Djokovič s Alcarazem

Zdroj fotky: Český tenisový svaz / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Byly odhaleny nominace pro skupinovou fázi Davis Cupu. Česká republika vycestuje v čele s Jiřím Lehečkou. Toho ale nečeká nic lehkého. V základní skupině se utká s Carlosem Alcarazem a Novakem Djokovičem.

Kdo bude v září reprezentovat Českou republiku? 

Boje o postup ze základní skupiny Davis Cupu se blíží. Postupně byly odhaleny nominace všech týmů, které se tohoto turnaje zúčastní. Mezi nimi je i Česká republika. Ta odehraje základní skupinu ve Valencii. V sestavě nebude chybět Jiří Lehečka, Tomáš Macháč, Jakub Menšík a Adam Pavlásek.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Davis Cup (@daviscup)

Všichni hráči již v rámci Davis Cupu v minulosti alespoň jednou vycestovali. Nejméně zkušeností má z vybrané čtveřice Jakub Menšík, který byl součástí týmu poprvé letos v Portugalsku. Ostatní hráči odehráli v reprezentaci mnoho utkání. I přesto Čechy nečeká nic jednoduchého.

Soupeři přijedou v plné síle 

Česká republika se ve Valencii ve skupině utká se Španělskem, Srbskem a Jižní Koreou. Hned od prvního rozlosování skupin byla velká šance, že se výběr kapitána Jaroslava Navrátila bude muset utkat s aktuálně dvěma nejvýše postavenými hráči v žebříčku. Odhalení sestav všech týmů tuto domněnku potvrdilo. Davis Cup odehraje Carlos Alcaraz i Novak Djokovič.

Finalisté Wimbledonu budou plnit roli týmových jedniček, a oba tak čeká utkání s Jiřím Lehečkou. Český hráč se s Carlosem Alcarazem utkal zatím jednou. Letos na trávě v londýnském Queen's Clubu jej Španěl porazil po setech 6-2, 6-3. S Novakem Djokovičem  nikdy předtím nehrál.

Společně s Alcarazem za Španělsko nastoupí Alejandro Davidovich Fokina, Roberto Bautista Agut a deblista Marcel Granollers. Po boku Djokoviče nastoupí Laslo Djere, Miomir Kecmanovič, Dušan Lajovič a Hamad Medjedovič.

Naopak v týmu Jižní Koreje se nenachází ani jeden člen TOP 100. Nejvýše postaveným Jihokorejcem bude aktuálně 107. Soon-woo Kwon. V nominaci jsou také Seong-chan Hong, Yun Seong Chung a deblisté Ji-sung Nam a Min-kju Song.

Skupinová fáze Davis Cupu se odehraje v týdnu od 12. do 17. září. Jak bylo zmíněno, Češi ke svým utkání nastoupí ve Valencii.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full