Sladká pomsta za loňské finále, Ons Jabeur otočila bitvu s Rybakinou

Ons Jabeur se ve svém čtvrtfinálovém zápase opět po roce utkala s Elenou Rybakinou. Vítězství tentokrát slavila Tunisanka, která tak Kazašce oplatila porážku ze svého prvního grandslamového finále. O místo ve finále se utká s Arynou Sabalenkou.

Odplata za loňské finále

Dnešní čtvrtfinálový den nabídl reprízu loňského finále. Elena Rybakina se utkala s Ons Jabeur. Minulý rok ve třech setech vyhrála kazašská hráčka a získala tak první grandslamový titul. Touha po pomstě ale byla velká.

Úvodní sada patřila obhájkyni titulu. Rybakina se dostala do vedení 3-1, které ale nedokázala udržet. Tunisanka srovnala a ve dvanácté hře Elena musela navíc odvracet setball. Rozhodovat musel tiebreak. Zkrácenou hru vyhrála Kazaška poměrem 7-5.

Vyrovnané bylo i druhé dějství. Obě hráčky si držely svůj servis a majitelce druhého setu rozhodla až poslední desátá hra. Ons prorazila servis Rybakiny a srovnala tak stav utkání. Třetí sada byla v režii Tunisanky, která vyhrála poměrem 6-7, 6-4, 6-1.

"Za dnešní vítězství jsem moc ráda. Proti Eleně to nikdy není jednoduché. Ale asi bych dnešní vítězství klidně vyměnila za triumf nad Elenou v loňském finále."

Ons Jabeur postoupila do grandslamového semifinále potřetí v kariéře. Dorovnala tak rekord další africké hráčky Amandy Coetzer, která za svou kariéru do této fáze grandslamového turnaje postoupila taktéž třikrát.

Sabalenka zastavila vítěznou sérii Keys

Soupeřkou Tunisanky bude Aryna Sabalenka, která se ve čtvrtfinále utkala s Madison Keys. Na rozdíl od Ons zvládla své utkání bez větších problémů.

První set vyhrála s přehledem poměrem 6-2. Ve druhé sadě poprvé ztratila své podání a prohrávala 2-4. Vzápětí ale získala čtyři hry v řadě a za hodinu a půl vyhrála po setech 6-2, 6-4.

Stejně jako Ons Jabeur, tak i Aryna Sabalenka postoupila do druhého wimbledonského semifinále. Stále je také ve hře o posun do čela žebříčku WTA. K tomu potřebuje vyřadit Tunisanku a postoupit do finále.