Trofej zůstala doma! Bára Krejčíková ovládla Ostravu

Zdroj fotky: Eliška Nová

Víkend nám přinesl poslední zápasy Agel Open 2022 v Ostravě. Českou vlaječku držela Bára Krejčíková, která si dokráčela nakonec pro titul. Sobotní program nabídl semifinále a nedělní finálové duely. Polské příznivce těšila dvojitá účast v závěrečných bojích a ze sedadel zvedal výkon amerických deblistek. Poslední dny v Ostravě jednoduše ukázaly tenis nejvyšší třídy.

Finále slibovalo souboj fanoušků

Do finále postoupila světová jednička a aktuálně v nejlepší formě hrající domácí hráčka. Ani jedna to neměla v semifinále lehké. Jako první na kurt nastoupila Bára Krejčíková. V prvním setu byla lepší Kazaška, ale vítězka loňského Roland Garros zahájila obrat. Druhý set nenabídl jediný brejkbol a Bára jej vyhrála v tiebreaku 7-4. Třetí set byl napínavý a skončil jedním brejkem ve prospěch tenistky z Ivančic 6:4.

Ještě delší utkání sehrála polská královna Iga Swiatek. S Ekaterinou Alexandrovou strávily na kurtu skoro dvě hodiny a 40 minut. Po prvním vyhraném setu přišel výkonnostní pád a ve druhé sadě Polka vůbec nestíhala. Z prohry 6:2 se oklepala a přes první tři nevyužité mečboly na returnu za stavu 5:3 proměnila hned první na servisu.

Turnaj deblistek ovládly Američanky

Jedné je 20 a druhé 21 let. Jedna byla dvakrát ve finále Grand Slamu, druhá postoupila do závěrečného utkání vůbec poprvé. Řeč je o Caty McNally a Alycii Parks. Americké hráčky zvládly i náročné semifinále, ve kterém poprvé ztratili set a navíc musely vývoj otáčet. Proti nasazeným čtyřkám Lauře Siegemund a Kirsten Flipkens urvaly utkání v super tiebreaku 10-7.

Méně dramatický průběh viděli diváci ve finále. Polka Alicja Rosolska a Novozélanďanka Erin Routliffe jako turnajové trojky příliš velký odpor nekladly. Mladá dvojice tak vyhrála 6:2, 6:3 a slaví první spolčený titul, a to se dohodly jen těsně před začátkem turnaje.

Česká euforie v Ostravar Aréně

To hlavní teprve čekalo. Schylovalo se k velké bitvě, která všem divákům a fanouškům byla předložena. Zápas trvající přes tři a čtvrt hodiny nabídl plno zvratů a otoček.

Nejprve vypadalo, že do utkání lépe vstoupí česká tenistka, která si jako první vypracovala brejkboly. Ty Iga Swiatek odvrátila, což ji nakoplo. Sebrala Krejčíkové servis a odtrhla se postupně na vedení 5:1 a chystala se set dopodávat. Česká jednička si však s vypětím všech sil vypracovala brejkbol. Využila ho a nikdo nečekal, že ještě nastartuje takový obrat. Ten skončil až udrženým servisem trojnásobné grandslamové šampionky na 6:5. Sada došla do zkrácené hry. Zdálo se, že dojde na tiebreak, ale šestadvacetiletá domácí tenistka svůj servis neudržela.

Druhou sadu měla na svém kontě dlouhou dobu výhodu starší z finalistek. 21letá světová jednička se však v nelibost českých fanoušků vrátila do hry. V tiebreaku vyzrálým výkonem s méně chybami slavila rodačka z Brna. "Říkala jsem si, tohle nesmí skončit, ještě hraj," prohlásila Bára na tiskové konferenci.

"V tiebreaku jsem hrála moc agresivně a Bára hrála chytře," dodala k tiebreaku druhé sady Iga Swiatek.

Poslední dějství se neslo ve znamení kvalitního servisu. Až do stavy 3:4 z pohledu favoritky hlasitějšího publika ze sousední země. Zápas došel do stavu 5:3 a Bára Krejčíková mířila na servis. Po dechberoucím průběhu náročného gemu a pěti neproměněných mečbolech mohli nakonec čeští fanoušci propuknout v radost. Bára Krejčíková vyhrála v Ostravě jako první Češka při třetím ročníku podniku.

"Řadím to na ty nejvyšší pozice. Hrozně moc si toho vážím, že jsem teď měla dva skvělé týdny. Myslím si, že atmosféra byla epická. Diváci mi dávali extra energii bojovat. Byl to jeden z nejlepších zápasů v takových kulisách."