United Cup zná semifinalisty! O trofej zabojují USA, Řecko, Polsko a Itálie

Zdroj fotky: Getty Images

Zbrusu nová týmová soutěž pomalu spěje do finiše. V boji o trofej jsou už jen čtyři celky. O místenku ve finále si to rozdají Američané s Poláky, druhou bitvu svedou Italové proti Řekům. Semifinálová klíní začínají v noci na pátek.

První ročník United Cupu se pomalu chýlí ke konci. Po šesti dnech bojů v šesti základních skupinách se střetli vítězové tváří v tvář. Tři vítěze soubojů doplnil šťastný poražený a rázem jsou na světě semifinálové duely. Pojďme ale pěkně postupně…

Souboje vítězů skupin

V městských soubojích mezi vítězi skupin předvedli nejdominantnější jízdu Američané. Zámořský tým si v Sydney poradil poměrem 4:1 s Británií. Jediný britský bod vydoloval v souboji jedniček obou celků Cameron Norrie, své zápasy pak zvládli Keysová, Pegulaová a Tiafoe. Vítězství Pegualové s Fritzem v závěrečném mixu jen potvrdilo postup USA.

Ve druhém měření sil se v Perthu střetli Řekové s Chorvaty. Šlo o dramatický souboj, který musela rozhodnout smíšená čtyřhra, v ní Sakkariová a Tsitsipas proti Martičové s Gojem nezaváhali. Po skupinových výhrách nad Belgií a Bulharskem si tak připsali další cenný skalp, který jim zajistil místo mezi čtyřmi nejlepšími.

Brisbane vidělo vyrovnaný duel mezi Polskem a Itálií. Po úvodních dvouhrách to bylo 2:2, body na stranu Polska získaly Šwiateková a Linetteová. Naopak Itálii drželi ve hře pánové Musetti a Berrettini. V závěrečném mixu však předvedla spanilou jízdu polská dvojice ve složení Šwiateková, Hurkacz. Především polská tenistka udivovala, s jakou grácií zvládla returnovat rychlé servisy Musettiho. Italové však dostanou příležitost ještě o trofej zabojovat, jelikož se jako šťastní poražení dostanou do semifinálových soubojů.

Jaký je další program?

Na Final Four už se všichni zúčastnění přesunou do Sydney, kde proběhne poslední fáze soutěže. V noci na pátek začíná první část semifinálových soubojů, která pokračuje i v sobotu. O finále zabojuje Amerika s Polskem a Řecko s Itálií. Duel o trofej je naplánován na neděli 8. ledna.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full