US Open: O titul z New Yorku se porvou Medvedev a Djokovic

Je rozhodnuto také o finalistech letošní mužské dvouhry. Narozdíl od překvapivých finalistek v ženské dvouhře se do posledního zápasu turnaje probojovali dva nejvýše postavení hráči žebříčku a velcí favorité turnaje. Jak jejich semifinálové zápasy probíhaly se dozvíte v novém článku.

Druhé finále na US Open pro Medvedeva

Jako první ze dvou mužských semifinálových zápasů se odehrál ten mezi Daniilem Medvedevem a Felixem Augerem-Aliassimem. Pro ruského tenistu to bylo již třetí semifinále na US Open v řadě, pro jeho kanadského soupeře první v kariéře. V zápase byly hodně znát zkušenosti a žebříčkové postavení Medvedeva.

První set byl vyrovnaný do stavu 3-3. V sedmé hře dokázal Daniil prorazit podání Kanaďana a zvítězit v prvním setu 6-4. Druhý set byl velice napínavý. Jako první, kdo se dostal do vedení byl Auger-Alliasime. Poté, co v šesté hře sebral Medvedevovi podání, potvrdil break a vedl už 5-2. Za stavu 5-3 nedokázal dopodávat druhý set. Nevyužil dokonce ani dva setbally. Daniil dokázal vyhrát pět her v řadě a druhý set nakonec vyhrát poměrem 7-5. Třetí set byl jasnou záležitostí. Medvedev se dostal do vedení 5-1. Poté si Felix dokázal udržet podání a snížit na 2-5. Kanaďan ale zápas nedokázal více zdramatizovat a Daniil jej vyhrál 6-2 ve třetím setu. Se ztrátou jediného setu za celý turnaj postoupil do svého třetího grandslamového finále a druhého na US Open.

Djokovic je krok od zisku kalendářního grandslamu

Světová jednička Novak Djokovic bude soupeřem Daniila Medvedeva ve finále US Open. Ve svém semifinálovém zápase Srb udolal olympijského vítěze Alexandera Zvereva. Pro Djokovice to byl zatím nejtěžší zápas na letošním US Open.

První set byl vyrovnaný do stavu 4-4. V deváté hře prorazil Zverev podání světové jedničky a po využití třetího setballu sadu vyhrál poměrem 6-4. Druhá sada byla kořistí Novaka, který ji opanoval poměrem 6-2 a srovnal na 1-1 na sety. Třetí set byl vyrovnaný až do samého konce. Vítězem tohoto setu se stal Djokovic, který sebral Alexovi podání v poslední hře setu a ovládl jej poměrem 6-4. Byl tak set od postupu. Zverev se ale nevzdal. Ve třetí hře čtvrtého setu připravil Djokovice o podání, tuto výhodu si udržel a zvítězil 6-4. O vítězi musel rozhodnout pátý set. V něm už jasně dominoval Novak. Vytvořil si v něm náskok 5-0 a servíroval na postup. V ten moment ale dokázal Zverev prorazit podání Djokovice a následně snížit na 2-5. Na druhý pokus ale Novak dokázal zápas dopodávat a zvítězit 4-6, 6-2, 6-4, 4-6 a 6-2. Je tak krok od zisku kalendářního grandslamu.

V cestě mu stojí finalista z roku 2019, Daniil Medvedev.