US Open: Známe první semifinalisty posledního grandslamu sezóny

Zdroj fotky: Getty Images

Program US Open postupuje podle plánu a my jsme se včera dozvěděli, která jména se objeví v semifinále. Ze čtyř hráčů, kteří budou v semifinále US Open, budou debutovat hned tři. Postoupili dva favorité a poté i dva Kanaďané. Končí naopak Bára Krejčíková. Kdo ji porazil a kteří tenisté se postoupili mezi poslední čtyřku nejlepších se dozvíte v novém článku.

Třetí semifinále pro Medvedeva

Velký favorit turnaje Daniil Medvedev ukončil spanilou jízdu nizozemského kvalifikanta Botice van de Zandschulpa. Ruský tenista si hned na začátku prvního setu vybudoval náskok 5-1 a servíroval na vítězství v prvním setu. Boticovi se ale podařilo prorazit podání Medvedeva a snížit na 5-3. Na druhý pokus Daniil set dopodával a vyhrál jej poměrem 6-3. Ve druhém setu jasně dominoval a zvítězil v něm za 23 minut 6-0. Vypadalo to, že teď už bude Nizozemec bez šance, ale opak byl pravdou. V půlce třetího setu sebral Medvedevovi podání a vyhrál set poměrem 6-4. Čtvrtý set byl vyrovnaný do stavu 5-5. Poté přišel van de Zandschulp o servis a Medvedev set vyhrál poměrem 7-5. Postoupil tak do svého třetího semifinále na US Open v řadě.

Fernandez slaví výhru nad Svitolinou

Čerstvě devatenáctiletá Kanaďanka Leylah Fernandez si vyšlápla na další favoritku turnaje. Ve včerejším napínavém zápase porazila světovou pětku Elinu Svitolinu. První set začal vyrovnaně, ale za stavu 3-2 sebrala Kanaďanka Elině podání a dostala se do vedení 4-2. Výhodu breaku si udržela a první set vyhrála 6-3. V tom druhém byla lepší Svitolina, která se dostala do vedení 5-1 a servírovala na zisk setu. To se jí ale nepodařilo a Leylah snížila na 5-3. Elina ale set následně získala poměrem 6-3. Největší drama nabídl set třetí. Jako první se dostala do vedení Fernandez. Náskok 5-2 si ale neudržela a Ukrajinka srovnala na 5-5. Třetí set dospěl do tiebreaku. Ten skončil lépe pro mladou Kanaďanku, když jej vyhrála 7-5 a postoupila do svého prvního semifinále na grandslamu.

Sabalenka přejela Krejčíkovou

Velmi rychlý průběh měl čtvrtfinálový zápas mezi Arynou Sabalenkou a Barborou Krejčíkovou. Od prvního vzájemného zápasu, který se odehrál loni v Linzi, se ohromně lišil. Běloruska vyhrála první sadu jasně poměrem 6-1. O osudu druhého setu rozhodlo jedno ztracené podání Krejčíkové, o které přišla hned v první hře. Sabalenka tak vyhrála 6-1, 6-4 a postoupila do svého druhého kariérního semifinále na grandslamu. V něm se utká s překvapením turnaje, Kanaďankou Leylah Fernandez.

Banner web_karta

Hořký konec pro Alcaraze

Jako poslední se na kurt dostal Španěl Carlos Alcaraz a Felix Auger-Alliasime. Kanaďan hrál své druhé čtvrtfinále na grandslamu v řadě, zatímco Alcaraz v této fázi turnaje debutoval. Zápas měl ale rychlý proces. O prvním setu rozhodlo ztracené podání Carlose za stavu 3-2. Felix si tento náskok pohlídal a získal jej poměrem 6-3. Ve druhém setu se opět do výhody s breakem dostal Auger-Alliasime. Za stavu 3-1 ve druhém setu musel ale Alcaraz zápas vzdát. Takový konec si mladý Španěl rozhodně nepředstavoval, ale na US Open potvrdil, že z něj roste budoucí hráč TOP 10. Felix Auger-Alliasime tak postoupil do svého prvního semifinále na grandslamu, ve kterém se utká s Daniilem Medvedevem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full