Van Rijthoven pokračuje ve spanilé jízdě, dokonce jej pochválil soupeř

Zdroj fotky: EPA

Holandská kometa letošní travnaté sezony dále udivuje svými výkony. V průběhu zápasu vyslal na jeho adresu chválu i soupeř z druhého kola.

Tim van Rijthoven se letos na Wimbledonu rozjíždí ke skvělému výsledku! První větší díru do tenisového světa udělal v první polovině června na domácím turnaji ATP. V Nizozemí porazil na cestě za titulem hned tři členy elitní patnáctky. Nejcennější skalp přišel ve finále, když nedal šanci Daniilu Medveděvovi.

Ruský tenista mu prorokoval dobrou budoucnost už tehdy, po porážce. „Pokud bude podobně hrát konzistentně, brzy bude v TOP 10. Bude mít hodně příležitostí, aby ukázal, co v něm je. Tenisový život není jednoduchý, uvidíme, jak se s tím popasuje,“ komentoval Medveděv.

Na okruhu je pětadvacetiletý Nizozemec nováčkem. Wimbledon je vůbec jeho třetím turnajem, kde se účastní hlavní soutěže. Neúspěšně zkoušel několik kvalifikací na turnaje ATP i na letošní předchozí grandslamy.

Londýnský major zatím van Rijthovenovi vychází výtečně! V prvním kole přejel Argentince Delbonise. Ve druhém již ztratil proti Opelkovi set, ale i přesto proti světové osmnáctce uspěl.

Právě Reilly Opelka se na adresu svého soupeře vyjádřil již v průběhu utkání. „Kdyby tady byly body, tak tento kluk hraje letošní finále Turnaje mistrů v Turíně!“ křičel Američan po prohraném třetím setu.

Pokud zvládne rodák z Roosendaalu utkání proti Basilashvilimu, tak jej s největší pravděpodobností bude čekat souboj s Novakem Djokovičem. To bude pro Tima opravdu velká zkouška.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full