WTA Ostrava: Favoritky v semifinále padly

Zdroj fotky: Getty Images

Na dnešním programu turnaje v Ostravě byly semifinálové zápasy. V tom prvním se utkala Iga Swiatek a Maria Sakkari a v tom druhém Petra Kvitová s Anett Kontaveit. Hráčky měly v hledišti velké zástupy fanoušků. Pomohly jim k postupu? Jak zápasy dopadly a kdo postoupil do zítřejšího finále se dozvíte v novém článku.

Kdo ovládl reprízu čtvrtfinále z Roland Garros?

Sobotní program odstartoval reprízou čtvrtfinále letošního Roland Garros. Iga Swiatek se utkala s Marií Sakkari. Na pařížské antuce se v červnu z výhry radovala Řekyně. První nasazená Iga byla favoritkou zápasu i díky tomu, že předtím na turnaji neztratila ani set. Stejně dobré výkony ale podávala i Maria.

Hned na začátku prvního setu se Sakkari dostala do vedení 2-0. Zbytek setu probíhal vyrovnaně. Maria nepustila Igu ani k jednomu breakballu. Dominantní byla na svém podání po zbytek setu i Polka, která měla v Ostravar aréně spoustu fanoušků. Druhý set probíhal vyrovnaně do stavu 2-2. V páté hře sebrala Sakkari Ize podání a vedení hned navýšila na 4-2. Swiatek ale dorovnala stav utkání na 4-4. Do vedení s breakem se dostala opět Maria v jedenácté hře. Zápas poté dotáhla do vítězného konce a vyhrála 6-4, 7-5. Pro Řekyni to bude první letošní finále.

Jak dopadlo semifinále Kvitové?

Následoval zápas poslední české zástupkyně v pavouku. Petra Kvitová nastoupila do svého prvního semifinále v Ostravě proti Anett Kontaveit. Pro tenistky to bylo osmé vzájemné utkání. Kvitová zvítězila celkem pětkrát a Estonka dvakrát. Kdo se ale z výhry radoval tentokrát?

Kontaveit v Ostravě zatím předvádí skvělý tenis a to ukázala i v semifinále. Od začátku zápasu byla výrazně lepší než Kvitová. První set Estonka získala bez problémů poměrem 6-0 za 26 minut. Ve druhém setu Kvitová začala lépe než v tom prvním. Podařilo se jí udržet podání a utkání bylo o něco vyrovnanější. Až v páté hře přišla Češka o svůj servis, který rozhodl o osudu celého zápasu. Za stavu 5-3 servírovala Kvitová na udržení v zápase. Tehdy se Kontaveit dostala k prvnímu matchballu. Ten ale nevyužila a utkání tak musela dotáhnout do konce na svém podání. V desáté a poslední hře zápasu se Kvitová propracovala ke svému prvnímu breakballu. Estonka jej ale odvrátila a zápas ukončila po využití třetího matchballu. Anett postoupila do svého čtvrtého letošního finále na okruhu WTA.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full