WTA Ostrava: Známe poslední postupující do druhého kola i první čtvrtfinalistky

Zdroj fotky: Getty Images

Na turnaji WTA v Ostravě jsme dnes měli možnost vidět pět zápasů dvouhry. Dohrály se zbylé zápasy prvního kola a začaly první zápasy kola druhého. Celkem se dnes představily tři bývalé grandslamové vítězky a to Jelena Ostapenko, Iga Swiatek a Petra Kvitová. Jak dopadly jejich, i zápasy ostatních tenistek, se dozvíte v novém článku, kde najdete všechny dnešní výsledky.

Finalistka z Portorože otočila zápas ve svůj prospěch

Do zápasu prvního kola dnes nastoupila Alison Riske, která se utkala s Fionou Ferro. Americká tenistka přijela do Ostravy v dobrém rozpoložení, jelikož minulý týden postoupila do finále turnaje v Portoroži. S Fionou Ferro se utkala poprvé v kariéře a měla plné ruce práce.

V prvním setu se hned na úvod dostala do vedení 2-0 Ferro. Riske ale ztrátu podání ihned smazala a srovnala na 2-2. O další podání přišla Američanka v šesté hře a prohrávala už 2-4. Následně vyhrála čtyři hry v řadě a první set získala poměrem 6-4. Ve druhém setu dominovala francouzská tenistka. Vytvořila si náskok 3-0. Alison si poté podržela jedno své podání, ale víc druhý set zdramatizovat nedokázala. Ferro jej ovládla 6-1 a o vítězce musel rozhodnout třetí set. Ve tom si tenistky na začátku prohrály podání. Ferro vedla 2-1 s breakem. Riske poté srovnala na 3-3. O vítězce rozhodla až poslední hra zápasu. V ní přišla Ferro o servis a Riske tak zvítězila 6-4, 1-6 a 6-4.

Ostapenko dorazila ve skvělé formě

Minulý týden si finále zahrála i Jelena Ostapenko. Na turnaji v Lucemburku plnila roli obhájkyně titulu a zastavila ji až ve finále osmnáctiletá Clara Tauson. Ta ji porazila ve třech setech. V Ostravě si zahrála proti šťastné poražené Anně Blinkové, kterou porazila v semifinále na cestě za titulem z Lucemburku v roce 2019.

Na rozdíl od tehdejšího zápasu, který musel do tří setů, byl tento jednoznačnou záležitostí. V prvním setu se jako první do výhody s breakem dostala Blinkova. Ta vedla 2-1, ale break potvrdit nedokázala. Ostapenko naopak rychle šla do vedení 5-2. Blinkova ještě snížila stav na 5-4, ale vítězkou prvního setu se stala Ostapenko, která jej vyhrála poměrem 6-4. Ve druhém setu byla lotyšská tenistka k nezastavení. Vyhrála v něm 6-0 a postoupila do druhého kola.

První nasazená tenistka prošla jako první do čtvrtfinále

Iga Swiatek měla jako první nasazená v prvním kole volný los. Její soupeřka vzešla ze včerejšího prvního zápasu, který po odvrácení matchballu vyhrála Yulia Putintseva. Tenistky se utkaly poprvé a zápas byl velmi vyrovnaný.

Do prvního setu vstoupila lépe Iga Swiatek. Vytvořila si náskok 3-0, ale o ten přišla a Putintseva srovnala stav na 3-3. O vítězce první sady rozhodla poslední hra, kdy Putintseva neudržela servis a Swiatek vyhrála set poměrem 6-4. Druhý set byl vyrovnaný a tenistky si držely servis. Až poslední hra rozhodla o tom, kdo postoupí. Stejně jako v prvním setu nedokázala Putintseva dorovnat na 5-5 a ztratila podání. Nasazená jednička tak vyhrála 6-4, 6-4 a jako první postoupila do čtvrtfinále.

Těžká premiéra pro Kvitovou

Svůj první zápas na turnaji v Ostravě má za sebou i Petra Kvitová. Pro ni to byl úplně první zápas na tomto turnaji, jelikož se před rokem nezúčastnila premiérového ročníku. Její soupeřkou byla dvacetiletá Anastasia Potapova, která v prvním kole vyřadila Caroline Garciu.

První set byl z pohledu Kvitové velmi jednoznačný. Petra jej získala poměrem 6-1 za 31 minut a i ve druhém setu se zdálo, že míří za rychlým postupem, jenže Potapova se jen tak nevzdala. I přesto, že Kvitová vedla 4-2, dokázala Ruska průběh setu otočit a dostat se do vedení 5-4. V desáté hře si dokonce vypracovala dva setbally, ale ty nedokázala proměnit. Druhý set tak dospěl do tiebreaku, který vyhrála Potapova poměrem 7-4. Ve třetím setu byla rozhodující osmá hra, kde Kvitová sebrala Rusce podání. Utkání následně doservírovala do vítězného konce. Zvítězila tedy 6-1, 6-7, 6-3 a je druhou postupující do čtvrtfinále.

Vypadla devátá nasazená

Posledním dnešním zápasem byl zápas druhého kola mezi Paulou Badosou a Anett Kontaveit. Premiérové utkání mezi těmito hráčkami mělo pravděpodobně jiný průběh, než jaký byl očekáván.

V prvním setu jsme měli možnost sledovat velice kvalitní tenis. Obě hráčky předváděly skvělé výměny. Zápas byl vyrovnaný do stavu 4-3 pro Kontaveit. Ta v další hře sebrala Badose servis a po využití druhého setballu se mohla radovat z výhry 6-3. Druhý set začala lépe Estonka, která se hned na začátku dostala do vedení 2-0. Badosa následně poprvé sebrala Anett podání a dorovnala. Hned v následující hře ale opět přišla o podání. O výhodu breaku se už Estonka nenechala připravit. Utkání doservírovala do vítězného konce a zvítězila 6-3 a 6-4 po využití druhého matchballu.

Anett Kontaveit měla ještě den před svým zápasem možnost navštívit areál Dolních Vítkovic.   

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full