Osakaová po vyřazení: Místo radosti z výhry cítím spíše úlevu, upřímně nevím, co chci dělat

Zdroj fotky: Getty Images

Dvojnásobná šampionka newyorského grandslamu Naomi Osakaová překvapivě podlehla ve třetím kole 18leté Leylah Annie Fernandezové, mladé Kanaďance v žebříčku WTA momentálně umístěné na 74. příčce. Při tiskové konferenci po zápase šokovala svým prohlášením, že neví, kdy odehraje svůj další zápas.

Letošní sezóna Osakaové rozhodně nepřináší takové výsledky, jaké by na základě výkonů z minulých let mohly být očekávány. Vyřazení ve třetím kole na grandslamovém turnaji ve Flushing Meadows, který se jí v minulosti podařilo dvakrát ovládnout, je dalším nepříliš příjemným překvapením pro její fanoušky. Třiadvacetiletá Japonka se na kurty nejprve vrátila téměř po tříměsíční pauze odstoupení z French Open, kde došlo ke konfrontaci s novináři ohledně mentálního zdraví, která rozdělila celý sportovní svět. Neobjevila se ani na dalším vrcholném turnaji, Wimbledonu. Olympijské hry v Tokiu si ujít nenechala, ani zde ji však nečekal velký úspěch, vyřazena byla již ve třetím kole. Ani její další účast na turnaji neprobíhala hladce. Na kurtu, ale ani mimo něj. Po téměř tří měsíční pauze se rozhodla absolvovat tiskovou konferenci, ze které však odcházela v slzách. Jinak tomu nebylo ani na právě probíhajícím US Open.

V zápase s mladou Kanaďankou, na kterou nakonec nestačila a prohrála tak 7:5, 6:7 a 4:6, bylo viditelné, že není ve své kůži. Její výkon provázely výkřiky, a nakonec také mrštění raketou, což u obvykle klidné Japonky není zvykem. Ve druhém setu mohla mít vítězné podání, namísto toho však dovolila mladé protivnici vybojovat tiebreak.

Při následné tiskové konferenci se za své chování omlouvala. „Opravdu nevím proč. Říkala jsem si, že chci být klidná, ale zřejmě mi došla trpělivost. Normálně mám pocit, že mám ráda výzvy, ale poslední dobou se cítím úzkostlivě, když se mi nedaří. Nevím, čím to je, ale myslím, že jste to mohli sami vidět,“ odpověděla velmi otevřeně Osakaová. V podobně upřímném duchu pokračovala i dále: „Poslední dobou po výhře necítím radost, cítím spíše úlevu. A když prohraji, jsem velmi smutná. Myslím, že jsem se dostala do bodu, kdy musím zjistit, co chci vlastně dělat. Upřímně netuším, kdy budu hrát další zápas,“ přiznala Osakaová. Po této odpovědi se v jejích očích objevily slzy a tisková konference byla ukončena. To, kdy Osakaovou opět uvidíme měřit síly se soupeřkami na kurtu, zůstává nezodpovězenou otázkou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full